موضوعات
بوشهر

روستاهای بوشهر صاحب خانه قرآن می‌شوند

نویسنده:
معاون امورعمرانی استاندار بوشهر گفت: ۳۵۴ روستای استان بوشهر صاحب خانه قرآن می‌شوند...
1394/09/15
معاون امورعمرانی استاندار بوشهر گفت: ۳۵۴ روستای استان بوشهر صاحب خانه قرآن می‌شوند. به گزارش مهر، سید محمد حسن باستی در نشست بررسی طرح‌های حوزه قرآنی استان بوشهر اظهار کرد: استان بوشهر در عرصه قرآنی دارای ظرفیت بالایی است و باید تلاش شود که زیرساخت‌های مناسب برای این حوزه فراهم شود.
وی ساخت خانه‌های قرآنی در روستاهای استان را گامی بسیار مهم در راستای ترویج فرهنگ قرآنی در استان دانست و بیان کرد: خانه قرآن در روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان ساخته خواهد شد.
باستی در ادامه با بیان این‌که ۷۰ درصد جمعیت استان بوشهر در شهرها ساکن هستند، تصریح کرد: در سطح شهرها نیز با برنامه‌ریزی صورت گرفته برنامه‌های قرآنی توسعه خواهد یافت.
وی با اشاره به این‌که در حال حاضر ۴۵ درصد از روستاهای استان بوشهر دارای خانه قرآن هستند، گفت: ۱۵۵ خانه قرآن در روستاهای استان فعالیت دارند که در یک برنامه 3 ساله، خانه قرآن در ۳۵۴ روستای استان بوشهر ساخته خواهد شد.
وی توسعه زیرساخت‌های روستایی را به عنوان یکی از اولویت‌های استان بوشهر معرفی کرد و ادامه داد: توسعه زیرساخت‌های ورزشی از سال گذشته آغاز شده و همه روستاهای بالای ۵۰۰ نفر جمعیت استان بوشهر صاحب زمین چمن مصنوعی می‌شوند. معاون امور عمرانی استاندار بوشهر از ساخت بوستان‌های امید در همه روستاهای استان خبر داد و اضافه کرد: زیرساخت‌ها به صورت عادلانه و بر اساس شاخص‌های تعیین شده اجرا می‌شوند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code