موضوعات
بوشهر

دیده بانی دریا در بوشهر

نویسنده:
فرمانده دریابانی استان بوشهر از انهدام۵ باند حرفه‌ای کالای قاچاق در استان بوشهر خبرداد...
1396/05/10
فرمانده دریابانی استان بوشهر از انهدام۵ باند حرفه‌ای کالای قاچاق در استان بوشهر خبرداد.
به گزارش ایسنا سرهنگ ولی‌الله رضایی‌نژاد گفت: ۸۴ فروند شناور و ۱۶ دستگاه وسیله نقلیه حامل کالای قاچاق در استان بوشهر توقیف و ۵ باند حرفه‌ای متلاشی شد.
وی با بیان این‌که تیم‌های مبارزه با قاچاق در دریابانی استان بوشهر تشکیل شده است اظهار کرد: در این راستا تجهیزات دریابانی در مبارزه با کالاهای قاچاق در آب‌های خلیج فارس استان بوشهر افزایش یافته است.
این مسئول با اشاره به این‌که برای حضور دریابانان در اعماق مختلف دریا تجهیزات لازم و مدرن فراهم شده است گفت: شناور جدید امکان حضور دریابانان را در اعماق مختلف دریا فراهم که این مهم فضای فعالیت قاچاقچیان را ناامن کرده است.
فرمانده دریابانی استان بوشهرازمتلاشی شدن 5 باند حرفه‌ای کالای قاچاق دراستان بوشهرخبرداد وخاطر‌نشان کرد: در همین راستا در 4 ماه نخست امسال 840 میلیارد ریال کالای قاچاق در آب‌های ساحلی استان بوشهر کشف شد.
رضایی‌نژاد از کشف 241 دستگاه تجهیزات صوتی و تصویری قاچاق در آب‌های استان بوشهر در 4 ماه نخست امسال خبرداد و تصریح کرد: در این مدت 6 هزار و 96 متر پارچه، 153 هزار و 57 قلم انواع لوازم آرایشی و 23 هزار و 368 دستگاه انواع لوازم الکترونیکی قاچاق در آبهای استان بوشهر توسط دریابانی کشف شده است.
وی، کشف 36 هزار و 700 لیتر سوخت قاچاق را از دیگر کشفیات این دریابانی دانست و افزود: در 4 ماه نخست امسال، بیش از 272 کیلوگرم مواد مخدر و حدود 6 میلیون و 510 هزار نخ سیگار از قاچاقچیان در استان بوشهر کشف شده است.
فرمانده دریابانی استان بوشهر با اشاره به کشف ‌هزار و 351 دستگاه انواع لوازم خانگی قاچاق گفت: درمدت یاد شده ازقاچاقچیان در آب‌های استان بوشهر حدود 4 میلیون و200 هزارعدد انواع دارو کشف شده است.
رضایی‌نژاد، کشف 23 هزار و 972 عدد گوشی تلفن همراه، 231 تن برنج، 146 هزار و 593 تبلت و انواع لوازم رایانه و 123 هزار و 757 عدد انواع نوشیدنی قاچاق را از دیگر کشفیات دریابانی از قاچاقچیان در استان بوشهر دانست.
وی ارزش کالاهای قاچاق کشف شده توسط دریابانی استان بوشهر را 840 میلیارد ریال دانست و تصریح کرد: در همین زمینه، 84 فروند شناور و 16 دستگاه وسیله نقلیه حامل کالای قاچاق توقیف و 68 قاچاقچی دستگیر شدند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code