موضوعات
بوشهر

دانشجویان باید در انتخابات پویا و فعال باشند

نویسنده:
معاون سیاسی، امنیتی واجتماعی استاندار بوشهر از اثرگذاری دانشگاه و دانشجویان در راستای حضورحداکثری مردم در انتخابات مهم اسفندماه گفت...
1394/09/09
معاون سیاسی، امنیتی واجتماعی استاندار بوشهر از اثرگذاری دانشگاه و دانشجویان در راستای حضورحداکثری مردم در انتخابات مهم اسفندماه گفت.
فتح الله حقیقی در گفت وگو با همشهری افزود: نمی‌خواهیم دانشگاه و دانشجویان در انتخابات نقش تماشاگر را ایفا کنند، چون بر شور و نشاط انتخابات و همچنین حضور و مشارکت حداکثری تاثیرگذارند و باید براساس قانون و رعایت خطوط قرمز در برگزاری انتخاباتی باشکوه کمک کنند.
وی ادامه داد: دانشگاه‌های ما باید پویا، فعال و با نشاط باشند و از هر تحرک دانشجویان که در چارچوب قانون باشد حمایت و دفاع خواهیم کرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با بیان این‌که دانشجو باید در تمامی عرصه‌های سیاسی و اجتماعی جامعه به وظایف خود آگاه باشد، افزود: در مدت گذشته ازسال جاری شاهد افزایش کرسی‌های آزاد اندیشی دردانشگاه‌های استان هستیم که موجب آگاهی بخشی قشرجوان و دانشجو می‌شود.
حقیقی اظهارکرد: دانشگاه‌های استان بوشهر باید در راستای گسترش و ارتقای فعالیت تشکل‌های دانشجویی برنامه و طرح‌های خود را به دبیرخانه کمیسیون دانشجویی استان ارائه کنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر بیان کرد: همچنین 16 آذر امسال به مناسبت روز دانشجو، نشستی در قالب پرسش و پاسخ با حضور مسئولان ملی و استانی با دانشجویان ممتاز استان بوشهر برگزارخواهیم کرد.
حقیقی با بیان این‌که انتخابات اراده سیاسی یک ملت است که در یک اجتماع شکل می‌گیرد، افزود: با توجه به درپیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری باید برای برگزاری یک انتخابات سالم، شفاف و قانونمند تلاش کنیم و مسئولان دانشگاه‌های استان موظفند برای فعالیت تشکل‌های مختلف با درنظرگرفتن چارچوب قانون و رعایت خط قرمزها مانعی ایجاد نکنند.
وی با اشاره به نسبت دانشجو به استاد در کشور اظهار کرد: نسبت دانشجو به هیأت علمی در دانشگاه‌های کشور نزدیک به 30 است که در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر این نسبت 11 است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code