موضوعات
بوشهر

حرکت پرشور کاروان عشق و ایمان

نویسنده: حجت الاسلام حسن مصلح
پیاده روی مردم خداجوی برازجان در سالروز شهادت امام هشتم حضرت علی بن موسی الرضا(ع) در نوع خود حرکتی عظیم و کم نظیر است که در راستای تکریم و تعظیم شعائر الهی انجام می‌گیرد...
1394/09/18
پیاده روی مردم خداجوی برازجان در سالروز شهادت امام هشتم حضرت علی بن موسی الرضا(ع) در نوع خود حرکتی عظیم و کم نظیر است که در راستای تکریم و تعظیم شعائر الهی انجام می‌گیرد.
این پیاده روی که ریشه در فرهنگ پیاده روی حج، عاشورا و اربعین دارد و همواره اولیای خدا بر آن سفارش و به آن عمل می‌کرده اند غایتش شور و شعور، محبت و معرفت، حماسه و ایثار، فریاد و حرکت است. مجاهدت و استقامتی است که در امتداد قیام و جهاد امامان و پیشوایان دینی و انقلابی انجام می‌گیرد و سال به سال بر شکوهش افزوده می‌شود.
پیاده روی ولایت علاوه بر این‌که نماد همنوایی و هم نفسی و مهرورزی و احترام و تکریم توده مردم مومن و عاشق به امام رئوف و مهربان خویش است نماد ظلم ستیزی و مبارزه بی امان با ظلم و ظالمان نیز محسوب می‌شود. دستاورد آن ذخیره و پشتوانه ای برای زمینه سازی ظهور برای دوران انتظار _ دوران آمادگی و تمرین مهدی باوران و مهدی یاوران _ خواهد بود.
این پیاده روی عظیم که نوعی زیارت و تجدید میثاق با آرمان‌های بلند ائمه اطهار(ع) است فرصتی برای ممارست و تمرین مومنان و حق جویان در ابعاد مختلف مهرورزی و ایمان، عشق و محبت، معنویت، ظلم ستیزی و تحقق کلام پروردگار«اشداء علی الکفار رحماء بینهم » و اعلان موضع قاطع انقلابی «هیهات من الذله» است.
پیاده روی بزرگ ولایت که چهارمین سالروز خود را پشت سر گذاشته حرکتی خودجوش و مردمی است که هر سال بر جمعیت و شکوه آن افزوده می‌شود. اگرچه آغازگر این حرکت هیات‌های مذهبی شهر بوده اما لازم است همه نهادها و ادارات و خیران در این حرکت عظیم مشارکت فعال داشته باشند. از آنجا که این حرکت با انگیزه الهی و مقدس انجام گرفته لذا همه افراد باید با اخلاص و قصد قربت و رعایت شئون مذهبی شرکت کنند.
به دلیل اهمیت این رویداد پیشنهاد ثبت ملی آن به مسئولان فرهنگی و نهادهای دینی مرتبط داده می‌شود تا ارزش‌های آیینی و معنوی آن با پشتوانه‌های ملی نیز همراه شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code