موضوعات
بوشهر

توسعه کشت گیاهان دارویی در بوشهر

نویسنده:
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گناوه در استان بوشهر از احداث یک واحد گلخانه ای تولید قلمه به لیمو در روستای مال محمود بخش ریگ خبر داد...
1394/09/24
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گناوه در استان بوشهر از احداث یک واحد گلخانه ای تولید قلمه به لیمو در روستای مال محمود بخش ریگ خبر داد. «مهندس سید حسن موسوی» به همشهری گفت: این واحد تحت نظارت کارشناسان واحد باغبانی در سطحی معادل یک هکتار تشکیل شده است.
وی با اشاره به اهداف تشکیل این واحد گلخانه ای افزود: باتوجه به اهمیت و نقش گیاهان دارویی و زینتی در سلامت جامعه و به منظور ترویج و توسعه کشت این گیاهان تشکیل این واحد گلخانه ای بستر مناسبی را برای تحقق این مهم فراهم کرده است. موسوی با بیان ویژگی‌های خاص گیاه به لیموادامه داد: گیاه به لیمو درختچه‌ای به ارتفاع0/5تا 2 متر بوده و خواص دارویی و زینتی فروان دارد و هر سال بین 3 تا 4 مرحله قابلیت برداشت دارد وعملکرد آن درهکتار1200 کیلوگرم برگ خشک است.
وی اظهارکرد: این گیاه کم توقع وسازگاربا اقلیم استان بوده لذا در برابرتنش‌ها ازجمله کم آبی، سرما و گرما مقاوم است.  موسوی بیان کرد: هرکیلوگرم برگ سبز به لیمو هزار و450 ریال به فروش می‌رسد، لذا ارزش اقتصادی مناسبی دارد.
دمنوش برگ به لیمو دارای خواص بسیار مفیدی است که از جمله آن می‌توان به آرام‌بخش بودن و تصفیه خون اشاره کرد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code