موضوعات
بوشهر

تمایل ایتالیایی‌ها به ساخت بندر در پارس شمالی

نویسنده:
مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: هیات ایتالیایی در سفر به منطقه ویژه پارس علاقه مندی و آمادگی خود را برای احداث بندر در طرح توسعه میدان گازی پارس شمالی اعلام کردند...
1394/09/22
مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: هیات ایتالیایی در سفر به منطقه ویژه پارس علاقه مندی و آمادگی خود را برای احداث بندر در طرح توسعه میدان گازی پارس شمالی اعلام کردند.
به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، مهدی یوسفی در نشست مشترک با گروهی از مدیران شرکت‌های ایتالیایی ضمن معرفی ظرفیت‌های این منطقه بر همکاری ایران و ایتالیا پس از لغو تحریم‌ها در منطقه ویژه پارس تأکید کرد.
وی اضافه کرد: در این نشست ظرفیت‌های سرمایه گذاری دراین منطقه از جمله نزدیکی به خلیج فارس به عنوان آبراه بین المللی و تاثیر آن در تسهیل ورود و صدور کالا  ، مجتمع بزرگ بندری پارس،   اراضی مناسب و در دسترس بودن خوراک اصلی مجتمع‌های پتروشیمی تشریح شد.
یوسفی اضافه کرد: توافق هسته ای دورنمای روشنی از حضور شرکت‌های معتبر جهانی برای سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس فراهم کرده است و با درایت وزیر نفت، دیپلماسی انرژی کشور به عنوان بازوی توانمند سیاست خارجی کشور اکنون نقشی تاثیرگذار در این زمینه ایفا می‌کند.
مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس حضور شرکت‌های معتبر خارجی را زمینه ساز تسریع درتوسعه زیر ساخت‌های پارس شمالی دانست.
178 شرکت، 20 انجمن و 12 گروه بانکی درمجموع متشکل از 370 نفر برای آغاز بزرگ‌ترین ماموریت اقتصادی ایتالیا در ایران وارد تهران شدند که هدف این هیات بزرگ اقتصادی ایتالیا در سفر به ایران، شناسایی و تعمیق دورنمای واقعی همکاری‌های تجاری و صنعتی پس از لغو تحریم‌ها میان ایران و سیستم تولیدی ایتالیا است که قصد بازگشت به سطح گذشته مبادلات دوجانبه را دارد.
ذخایر میدان گازی پارس شمالی در بخش بردخون شهرستان دیر در جنوب استان بوشهر واقع است که تاسیسات طرح توسعه آن در محدوده شهرستان‌های دیر، دشتی و تنگستان اجرا می‌شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code