موضوعات
بوشهر

تردد کشتی‌های غول پیکر در بوشهر

نویسنده:
امکان تردد کشتی های 50 هزار تنی در بندر بوشهر فراهم می شود. معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی با اعلام این خبر به مهر گفت: با اجرای پروژه افزایش عمق کانال دسترسی بندر بوشهر زمینه تردد کشتی های 50 هزار تنی در این بندر فراهم می شود...
1396/08/22
امکان تردد کشتی های 50 هزار تنی در بندر بوشهر فراهم می شود. معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی با اعلام این خبر به مهر گفت: با اجرای پروژه افزایش عمق کانال دسترسی بندر بوشهر زمینه تردد کشتی های 50 هزار تنی در این بندر فراهم می شود.
محمد رضا الله یار افزود: اعتبار مورد نیاز افزایش عمق کانال دسترسی بندر بوشهر به طول 15 کیلومتر در سازمان بنادر و دریانوردی به مقدار 120 میلیارد تومان به تصویب رسیده است.
وی بیان کرد: عمق کنونی کانال دسترسی بندر بوشهربه دلیل لایروبی نکردن مربوط به نگهداری به کمتر از 11/5 متر رسیده که برای تردد کشتی های با ظرفیت 50 هزار تن به عمق14/5متر افزایش می یابد.
این مسئول یادآورشد: در شرایط کنونی تنها امکان تردد کشتی های زیر 30 هزار تن در بندر بوشهر وجود دارد.
معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: یکی از دو طرح تصویب شده لایروبی بندر بوشهرکانال مقابل مجتمع بندری نگین است که اعتبار اجرایی آن از منابع داخلی سازمان بنادر و دریانوردی تامین شده و بزودی اجرایی می شود.
وی یادآور شد: بندر بوشهر دومین بندر کانتینری کشور است که با تکمیل پایانه کانتینری مجتمع بندری نگین، میزان تخلیه و بارگیری کانتینر در این بندربه 2 برابر افزایش می‌یابد.
الله یار افزود: بندربوشهریکی ازقدیمی ترین ومهم ترین بنادردرعرصه تجارت دریایی وبارگیری کالا درکشوربشمارمی رود که سازمان بنادر و دریانوردی برای بازگشت این بندربه جایگاه تاریخی خود تمام تلاش خود را به کارگرفته است.
وی افزود: در راستای توسعه خدمات بندری در بوشهر، طرح بندری در مجتمع نگین اجرایی شده که با تکمیل آن تحول مهمی در این عرصه ایجاد خواهد شد.
الله یار اظهار کرد: برای ارتقای ایمنی بنادرومقابله با بحران آتش‌سوزی در دریا، بنادروسواحل کشوربه شناورآتش‌خوارمجهزمی‌شوند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code