موضوعات
بوشهر

بیکاران تحصیلکرده در بوشهر

نویسنده:
40 درصد از جویندگان کار در استان بوشهر دارای مدرک دانشگاهی هستند. مدیرکارآفرینی و اشتغال اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر به همشهری گفت: ازسال گذشته تا مهر امسال 40 درصد از جویندگان کار در استان بوشهر دارای مدارک دانشگاهی و 30 درصد از کسانی که مشغول کار شده اند، تحصیلکرده بوده اند...
1394/09/15
40 درصد از جویندگان کار در استان بوشهر دارای مدرک دانشگاهی هستند. مدیرکارآفرینی و اشتغال اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر به همشهری گفت: ازسال گذشته تا مهر امسال 40 درصد از جویندگان کار در استان بوشهر دارای مدارک دانشگاهی و 30 درصد از کسانی که مشغول کار شده اند، تحصیلکرده بوده اند.
«سیامک وطن خواه» افزود: بر اساس این آمار 17 هزار و 265 نفر جوینده کار در این مدت زمان ثبت نام کردند که از این تعداد 10 هزار و 369 نفر تا مقطع دیپلم و 6 هزار و 896 نفر فارغ التحصیلان دانشگاهی بوده اند.
وی با برشمردن چالش‌های پیش روی اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی افزود: عوامل درونی و بیرونی در این چالش‌ها نقش دارند. عوامل درونی، فرایندها و راهبردهایی است که در نظام آموزش عالی به کار گرفته شده و با اشتغال در ارتباط هستند و عوامل بیرونی مواردی است که مستقیم و غیرمستقیم بر اشتغال فارغ‌التحصیلان وارد شده و مانع جذب آنان می‌شوند.
«وطن خواه» تصریح کرد: نبود ترویج فرهنگ کاریابی، نبود توسعه کانون‌های فارغ التحصیلان در راستای کاریابی و هدایت شغلی، تعدد متقاضیان و رقابت شدید برای ایجاد و فرصت شغلی در شهرها و نبود توسعه و ترویج فرهنگ کارآفرینی از عوامل بیرونی تاثیرگذار بر اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی است.
مدیرکارآفرینی واشتغال اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با بیان این‌که درعوامل درونی چالش‌های فارغ التحصیلان دانشگاهی، به دنبال مقصرگشتن، جزهدررفت وقت و زمان نتیجه ای ندارد، اظهار کرد: باید درآسیب شناسی‌های مشکلات اشتغال به جای پیدا کردن مقصر راهکارها را جویا شویم، چرا که پیروزی در عرصه اشتغال و کارآفرینی عزم و اراده جدی کل جامعه را می‌طلبد.
وی از آمادگی هر نوع همکاری با دانشگاه آزاد اسلامی و واحدهای دانشگاهی استان خبر داد و اظهارکرد: فعال سازی واحدهای کارآفرینی دانشگاه‌ها و هدایت طرح‌های پژوهشی دانشگاهیان به سمت کارآفرینی از راهکارها برای رفع مشکلات وچالش‌های اشتغال فارغ التحصیلان است که ما آمادگی هر نوع تعاملی را با دانشگاه‌ها داریم.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code