موضوعات
بوشهر

بوشهر؛ شهر موزه‌ها

نویسنده:
مدیرکل میراث فرهنگی بوشهر از تبدیل بافت تاریخی این استان به موزه خبرداد...
1396/06/08
 مدیرکل میراث فرهنگی بوشهر از تبدیل بافت تاریخی این استان به موزه خبرداد.
ناصر امیرزاده با بیان این‌که بیش از ۱۰ موزه در بافت تاریخی بوشهر ایجاد می‌شود به فارس گفت: توسعه زیرساخت‌های گردشگری در روستاها و شهرهای استان در برنامه است.
وی اظهار کرد: استان بوشهر زیرساخت‌های لازم گردشگری برای رونق صنعت توریسم دارد که در این راستا دهکده‌های گردشگردی دریایی و ساحلی در حال طراحی و اجراست.
این مسئول با بیان این‌که درهفته دولت 19پروژه مربوط به ترمیم و مرمت فضاهای تاریخی استان بوشهرافتتاح می‌شود، افزود: دربافت قدیم بوشهر11خانه به صورت مشارکتی مرمت شده که تا پایان هفته جاری مرمت آن به پایان می‌رسد. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان بوشهربا بیان این‌که درهفته دولت 2 اقامت گاه بوم گردی به بهره برداری می‌رسدگفت: طرح شهر بوشهر شهر موزه‌ها در دست بررسی است که در قالب این طرح 10 تا 12 موزه در بافت تاریخی بوشهر ایجاد می‌شود.
امیرزاده خواستار تخصیص اعتبار برای حل مشکلات زیرساختی در بافت تاریخی بوشهر از جمله مشکلات آب و برق و فاضلاب شد.
وی، با بیان این‌که بافت تاریخی بوشهر می‌تواند به قطب گردشگری در کشور تبدیل شود تأکید کرد: با توجه به ظرفیت‌های مهم بافت تاریخی بوشهر و فراهم شدن زیرساخت‌های گردشگری، این بافت می‌تواند به قطب گردشگری در کشور تبدیل شود.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر از توسعه زیرساخت گردشگری در بافت تاریخی بوشهر خبرداد و خاطر نشان کرد: تا دهه فجر امسال 4 هتل سنتی در بافت تاریخی بوشهر افتتاح می‌شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code