موضوعات
بوشهر

برداشت لیموترش در دشتستان

نویسنده:
۱۳ هزارتن لیموترش در شهرستان دشتستان برداشت می‌شود...
1396/05/17
 ۱۳ هزارتن لیموترش در شهرستان  دشتستان برداشت می‌شود.
به گزارش ایرنا، محمدامین جلالی سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی دشتستان گفت: برداشت لیموترش در ۸۵۰ هکتار از باغ‌های شهرستان دشتستان آغاز شد که پیش بینی می‌شود ۱۳ هزارتن لیموترش در دشتستان برداشت شود.
وی با بیان این‌که دشتستان دارای ظرفیت بالایی در حوزه کشاورزی است اظهار کرد: بخش عظیمی از تولیدات کشاورزی استان بوشهر در این شهرستان به دست می‌آید.
سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان دشتستان از وجود بیش از 70 درصد تولیدات و محصولات کشاورزی استان بوشهر در دشتستان خبرداد و تصریح کرد: توجه به آبیاری نوین در اراضی کشاورزی، نقش تعیین‌کننده‌ای در افزایش کمیت و کیفیت تولیدات دارد.
وی با بیان این‌که بخشی از اراضی کشاورزی دشتستان، تحت پوشش آبیاری جدید و تحت فشار قرار گرفته است افزود: امسال با برنامه‌ریزی انجام شده طرح نوین آبیاری در نخلستان‌های دشتستان اجرایی می‌شود که گامی ارزشمند در بهبود وضعیت کشاورزی و تامین آب این اراضی است.
جلالی با بیان این‌که دشتستان در تولید محصولات کشاورزی در رتبه نخست استان بوشهر قرار دارد افزود: تولید خرما از عمده محصولات دشتستان است که اکنون برداشت خارک و رطب از این نخل‌ها آغاز شده و سال گذشته بیش از 150 هزار تن خرما از نخیلات این شهرستان برداشت و به سراسر کشور و بازارهای خارجی صادر شد.
سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان دشتستان از برداشت لیمو ترش خبرداد و افزود: برداشت لیموترش در850 هکتار از باغ‌های شهرستان دشتستان آغازشد که پیش بینی می‌شود 13هزارتن لیموترش در دشتستان برداشت شود.
وی با بیان این‌که سطح زیرکشت باغ‌های لیموترش شهرستان دشتستان ‌هزارهکتار است گفت: برداشت لیموترش در سطح 850 هکتار از باغ‌های بارور این شهرستان آغاز شده و پیش بینی می‌شود امسال نیز همانند سال قبل، بیش از 13 هزارتن لیموترش در این شهرستان تولید شود.
جلالی گفت: مناطق کاشت لیموترش در این شهرستان بخش‌های ارم، بوشکان و مرکزی بوده و ارقام لیمو ترش این شهرستان عمدتاً از نوع عمانی و تا حدودی خارگی است.
وی با اشاره به این‌که دشتستان بعد از جم رتبه دوم تولید لیمو ترش استان بوشهر در اختیار دارد بیان کرد: محصول تولیدی این شهرستان علاوه بر مصرف داخلی شهرستان دشتستان و استان بوشهر به سایر استانها از جمله فارس و خوزستان نیز صادر می‌شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code