موضوعات
بوشهر

بازسازی پل روستای «ملگه»

نویسنده:
مردم روستای ملگه در شهرستان دیر از توابع استان بوشهر خواستار احداث پل دسترسی به این روستا شدند...
1396/08/23
مردم روستای ملگه در شهرستان دیر از توابع استان بوشهر خواستار احداث پل دسترسی به این روستا شدند.
رئیس شورای اسلامی روستای ملگه شهرستان دیربه فارس گفت: مردم این روستا ساخت یک پل 2 دهانه به جای آب نمای موجود در مسیر راه دسترسی به این روستا را مهم‌ترین خواسته و دغدغه خود عنوان می‌کنند.
صمد سبزی افزود: درجریان بارندگی وسیل سال گذشته، این روستا در 2 مرحله درمحاصره سیل قرارگرفت و بطورکلی ارتباط خود را با دیگر نقاط از دست داد.
وی اضافه کرد: در جریان این بارندگی‌ها خسارت زیادی به منازل مسکونی مردم وارد شد و تنها ارتباط مردم از راه هوایی با شهر آبدان مرکز بخش و روستاهای همجوار میسر بود.
رئیس شورای اسلامی روستای ملگه تاکید کرد: دلیل اصلی نفوذ آب به این روستا وجود دره‌های فصلی مشرف به آن است که باید مسئولان برای مهار و جلوگیری از طغیان آن یک پل 2 دهانه در جای آب نما احداث کنند.
وی ضمن قدردانی از تلاش بنیاد مسکن شهرستان دیر گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان با تخصیص تسهیلات بانکی مشکلات مسکن تخریبی مردم را برطرف کرده است.
سبزی بیان کرد: جاده دسترسی این روستا تا جاده بوشهر - کنگان 2 کیلومتر فاصله دارد که آسفالت است و نزدیک روستا یک آب نما احداث شده که جلوی آب را سد می‌کند و باعث طغیان و ایجاد سیل می‌شود و روستا را در معرض سیل قرار می‌دهد.
این مسئول گفت: مطالعات برای ساخت پل وحل مشکلات مردم این روستا انجام شده وراهداری وحمل ونقل جاده‌ای باید برای ساخت پل 2 دهانه دراین روستا اقدام کند.
وی افزود: درسال جاری 100 میلیون تومان برای اجرای طرح هادی در روستای ملگه هزینه می‌شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code