موضوعات
بوشهر

بازسازی عمارت حاج رئیس

نویسنده:
13یک میلیارد و 300 میلیون تومان اعتبار برای بازسازی عمارت حاج رئیس اختصاص یافت...
1396/07/15
13یک میلیارد و 300 میلیون تومان اعتبار برای بازسازی عمارت حاج رئیس اختصاص یافت.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر به ایرنا گفت: این مبلغ در اجرای مسئولیت اجتماعی این اداره کل برای بازسازی عمارت حاج رئیس اختصاص یافت.
محمد مهدی بنچاری افزود: طرح بهسازی عمارت یاد شده چند سالی به میراث فرهنگی واگذار شده بود که به نتیجه مناسبی نرسید.
وی بیان کرد: درجریان سفرسال گذشته وزیر راه وشهرسازی به استان بوشهر تقاضای واگذاری این کار به اداره کل بنادر و دریانوردی استان ارائه و با موافقت وزیر زمینه بهسازی آن فراهم شد.
بنچاری ادامه داد: این طرح به محض تکمیل، با هدف کاربری‌هایی نظیرگالری ونمایشگاه‌های عمومی در اختیار شهروندان بوشهری قرار می‌گیرد. وی گفت: طرح بهسازی عمارت حاج رئیس پس از برگزاری مناقصه و انتخاب سرمایه گذار اجرامی شود.
مدیرکل بنادر ودریانوردی استان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته، طرح مجموعه اسکله تفرحی و گردشگری بوشهر ( مارینای بوشهر) در سازمان مرکزی مصوب شده و در تلاش برای اجرای آن با مشارکت بخش خصوصی هستیم که نقشی مهم در بهبود زیرساخت‌های گردشگری دریایی بوشهر دارد. وی ادامه داد: پارکینگ شناورهای تفریحی و جانمایی یک هتل دریایی با استفاده از کشتی کروز دسته دوم با همکاری بخش خصوصی بخش دیگری از پروژه مارینای بوشهر است.
بنچاری بخش دیگری از طرح را شامل احداث پل موزه در انتهای خیابان طالقانی دانست و گفت: تخلیه و بارگیری شناورها از جذابیت‌های بندر بوشهر برای مردم و گردشگران است که به دلیل تردد ماشین آلات سنگین و مراقبت از محموله‌های صاحبان بار، استفاده از این ظرفیت گردشگری با محدودیت‌هایی روبرواست. وی، احداث پل بین ساحتمان تاریخی حاج رئیس به سمت پارک سیادت، فرصتی ویژه و منحصر به فرد برای مشاهده فعالیت‌های بندر و نمایی زیبا از بافت تاریخی بوشهر به مردم و گردشگران می‌دهد. بنچاری با بیان این‌که مارینای بوشهر شامل این پل، پارکینگ شناورهای تفریحی در جفره و هتل دریایی است، اظهارکرد: این طرح‌ها در سازمان مرکزی به تصویب رسیده و در تلاش برای اجرای آن با مشارکت بخش خصوصی هستیم.
عمارت حاج رئیس مجموعه‌ای بزرگ و مجلل است که در ضلع شرقی بافت قدیم بوشهر قرار دارد و به وسیله حاج عبدالرسول طالبی، ملقب به رئیس التجار و مشهور به حاج رئیس در محله شنبدی احداث شد.
این اثر هفتم مرداد ۱۳۸۲ با شماره ثبت ۹۲۷۸ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code