موضوعات
بوشهر

ایجاد فضای سبز در شهرک‌های صنعتی بوشهر

نویسنده:
25 درصد اراضی شهرک‌های صنعتی استان بوشهر به فضای سبز اختصاص یافت...
1396/07/16
25 درصد اراضی شهرک‌های صنعتی استان بوشهر به فضای سبز اختصاص یافت.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر با اعلام این خبر به تسنیم گفت: برای احداث شهرک‌های صنعتی مطالعات و ارزیابی‌ها منطبق با ضوابط و مقررات زیست محیطی انجام شده و با ایجاد زون بندی شهرک‌ها فعالیت‌های مشابه را برای کنترل بهتر در کنار یکدیگر قرار می‌دهیم.
مهدی صفوی افزود: با هماهنگی محیط زیست این کار در محدوده شهرک‌های صنعتی انجام می‌شود و نفس وجود شهرک‌های صنعتی بدلیل مطالعات اولیه کمک موثری به حفظ محیط زیست و جلوگیری از آلایندگی بیشتر کرده و با جلوگیری از پراکندگی صنایع هزینه‌های این کنترل را هم کاهش داده و از انحرافات جلوگیری می‌کند. وی همچنین با اشاره به اجرای شبکه‌های جمع آوری و احداث تصفیه‌خانه فاضلاب مرکزی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان بوشهر بیان کرد: امکانات زیربنایی شهرک‌های صنعتی در زمینه ایجاد شبکه‌های جمع آوری و احداث تصفیه‌خانه‌های فاضلاب مرکزی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی مورد توجه قرار دارد زیرا با ایجاد تصفیه خانه‌های فاضلاب و استحصال پساب به حفظ محیط زیست کمک می‌شود. صفوی یادآور شد: اکنون 2 شهرک صنعتی بوشهر و برازجان به سیستم شبکه‌های جمع آوری و احداث تصفیه‌خانه فاضلاب مرکزی مجهز است.
وی ادامه داد: کاشت نهال‌های مقاوم، استفاده از سیستم‌های آبیاری تحت فشار صرفه جو، برنامه‌ریزی برای استفاده مجدد از پساب تصفیه شده فاضلاب شهرکهای صنعتی برای آبیاری و استفاده در صنایع از دیگر اقدامات شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان بوشهر برای حفاظت محیط زیست است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code