موضوعات
بوشهر

افزایش خدمات درمانی در جم

نویسنده:
خدمات درمانی در بیمارستان توحید شهرستان جم از توابع استان بوشهر توسعه می‌یابد...
1396/05/22
خدمات درمانی در بیمارستان توحید شهرستان جم از توابع استان بوشهر توسعه می‌یابد.
رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت استان بوشهر گفت: تعداد جراحان مغز و اعصاب در کشور کم است و با توجه به این که ام‌آر‌آی و سی‌تی‌اسکن در بیمارستان کنگان به عنوان پیش نیاز جراحی مغز و اعصاب راه‌اندازی شده منطقی است که جراحی مغز و اعصاب نیز در این بیمارستان راه‌اندازی شود.
به گزارش فارس مهرداد حسین‌پور اظهار کرد: بیمارستان توحید جم به مردم شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر و فارس خدمات خوبی ارائه می‌دهد و در طول سال مراجعه‌کنندگان زیادی از برخی شهرستان‌های هرمزگان نیز در بیمارستان توحید مداوا می‌شوند.

افزایش تخت‌های بیمارستانی
رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت استان بوشهر با اعلام این که به زودی 20 تخت بیمارستانی به ظرفیت بیمارستان توحید جم اضافه می‌شود، تصریح کرد: بخش دیالیز این بیمارستان در طی چهار ماه آینده در این شهرستان راه‌اندازی می‌شود.
وی با بیان این که توسعه صنعت نفت در سال‌های آینده جوابگوی خدمات درمانی نیست ادامه داد: از نیمه دوم سال 96، طرح توسعه بیمارستان در بخش‌های اتاق عمل، زایشگاه، اورژانس و بستری آغاز می‌شود.
حسین‌زاده افزود: به تناسب پیشرفت صنعتی در پروژه‌های صنعت نفت، مراکز درمانی نیز توسعه می‌یابد که یکی از بخش‌های مهم که در دستور کار راه‌اندازی است، بخش جراحی مغز و اعصاب این بیمارستان است.

طبقه‌بندی بیمارستان‌ها
رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت استان بوشهر بیان کرد: طبقه‌بندی بیمارستان‌ها و ارایه خدمات در مناطق برمبنای استانداردهای جمعیتی است وبیمارستان توحید جم براساس این استانداردها باید دارای ۶ تخصص باشد که اکنون ۱۴خدمت تخصصی در این بیمارستان ارائه می‌شود.

تعرفه‌های دولتی
وی تصریح کرد: بین ۶۰ تا ۹۰ درصد مراجعان به بیمارستان جم از بومیان هستند و تمام تعرفه‌ها هم به صورت دولتی محاسبه شده حتی قبل از ابلاغ رسمی طرح تحول نظام سلامت وارد این طرح شدیم.

خدمات سونوگرافی
حسین‌زاده با اشاره به ارائه خدمات سونوگرافی افزود: ارایه خدمات در بخش سونوگرافی در تمام ایام سال انجام می‌شود و در سال گذشته ۹ هزار خدمت ارایه شده است.
 این مسئول درادامه گفت: سونوگرافی و داروخانه بیمارستان متعهد به ارایه خدمات به بیماران بیمارستان است اما در راستای تعامل با محیط پیرامون، خدمات به سایر مراجعین انجام می‌شود هرچند میزان مراجعات از ظرفیت بیمارستان بالاتر است و بخشی ازخدمات به ناچار باید بیرون از بیمارستان انجام شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code