موضوعات
بوشهر

افزایش تولید آب در نوار ساحلی تنگستان

نویسنده:
ظرفیت تولید آب از تاسیسات آب شیرین‌‌کن نوار ساحلی تنگستان در استان بوشهر ۳ برابر می‌شود...
1396/07/02
ظرفیت تولید آب از تاسیسات آب شیرین‌‌کن نوار ساحلی تنگستان در استان بوشهر ۳ برابر می‌شود.
نماینده دشتی و تنگستان در مجلس با اشاره به آغاز ساخت مجتمع آب‌شیرین‌کن بخش ساحلی تنگستان گفت: اجرای این پروژه پاسخگوی جمعیت ۲۸ هزار نفری این منطقه است.
به گزارش تسنیم، سیدکمال‌الدین شهریاری با اشاره به این‌که اجرای طرح‌های آب‌شیرین‌کن درنوارساحلی ازسیاست‌های وزارت نیرو است اظهارکرد: بخش ساحلی تنگستان درتامین آب آشامیدنی در وضعیت بحرانی قرار دارد و اکنون درحالت تنش‌آبی و بحران کم‌آبی به سر می‌برد.
نماینده دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر توجه به کنترل واستحصال روان‌آب‌های ناشی ازبارندگی‌ها تصریح کرد: اگر از سال‌ها قبل سدسازی در دستور کار قرارگرفت اکنون آب‌هایی که در هنگام بارندگی راهی دریا می‌شود استحصال و مشکل بی‌آبی حل می‌شد.
شهریاری با تأکید بر افزایش ظرفیت پروژه آب شیرین‌کن بخش ساحلی دلوار افزود: پروژه نمک‌زدایی و مجتمع آب شیرین‌کن روستایی بخش ساحلی تنگستان با ظرفیت روزانه 7500 متر مکعب ساخته می‌شود که پاسخگوی جمعیت 28 هزار نفری این منطقه است.
وی خواستار افزایش ظرفیت پروژه یاد شده تا 3 برابر شد و گفت: برای بهره‌مندی دیگر نقاط این بخش باید ازاکنون پیش بینی‌های مورد نظر انجام شود تا ظرفیت پروژه آب شیرین‌کن نوار ساحلی تنگستان به 3 برابر افزایش یابد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code