موضوعات
بوشهر

افزایش تخت‌های بیمارستانی در بوشهر

نویسنده:
استاندار بوشهر ازافزایش ۲ برابری تخت‌های بیمارستانی این استان خبرداد...
1396/06/22
 استاندار بوشهر ازافزایش ۲ برابری تخت‌های بیمارستانی این استان خبرداد.
به گزارش تسنیم، مصطفی سالاری گفت: 3 بیمارستان جدید در جوار بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهردر حال ساخت است. وی با بیان این‌که در شهرستان‌های ده‌گانه استان بوشهر بیمارستان دائر است گفت: علاوه بر توسعه زیرساخت‌های بیمارستانی در استان بوشهر در تجهیز این مراکز درمانی اقدامات مهمی انجام شده به‌طوری که مراکز ام.آر.آی در استان از 2 مرکز به 4 مرکز رسیده و پنجمین مرکز نیز در آستانه راه‌اندازی است.
استاندار بوشهر با بیان این‌که در تامین نیروهای پزشک متخصص، استان بوشهر یک جهش اساسی توسعه‌ای داشته است افزود: در این استان در زیرساخت‌های عمرانی، تجهیزاتی، تخصص و بیمارستانی تحول قابل توجهی صورت گرفته است.
سالاری با اشاره به توسعه زیرساخت‌های مراکز بهداشتی، درمانی، خانه بهداشت و مراکز جامع سلامت یادآوری کرد: با انعقاد تفاهم‌نامه، 176 پروژه مرکز جامع سلامت، مرکز بهداشتی - درمانی و خانه بهداشت در استان تدوین شد که تاکنون 100 پروژه آن ساخته شده، 50 پروژه در حال ساخت است و 26 پروژه دیگر امسال اجرایی می‌شود.
وی با بیان این‌که با تکمیل این پروژه‌ها میانگین سنی مراکز بهداشت استان بوشهر از 26 سال به 10 سال کاهش می‌یابد به کمبود پزشک در استان اشاره کرد و افزود: باتوجه به اجرای پروژه‌های قابل توجه به بخش بیمارستانی و افزایش تخت‌های بیمارستانی در آینده تامین نیروی انسانی متخصص بومی به‌خصوص در بخش پرستاری از نیازهای مهم استان است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code