موضوعات
بوشهر

افزایش امید اجتماعی در بوشهر

نویسنده:
مشاور استاندار بوشهر درامورجوانان گفت: ازهفته آینده، 6 طرح امید اجتماعی در۸۱ نقطه استان بوشهر اجرا می‌شود...
1394/09/15
مشاور استاندار بوشهر درامورجوانان گفت: ازهفته آینده، 6 طرح امید اجتماعی در۸۱ نقطه استان بوشهر اجرا می‌شود.
به گزارش مهر، یونس قیصی‌زاده درحاشیه نشست برنامه‌ریزی افتتاح طرح‌های امید اجتماعی در بوشهر گفت: یکی از برنامه‌های مهم دولت یازدهم بهبود وضعیت برای تعالی و زیست سالم جوانان است که در این راستا طرح‌ها و برنامه‌های مختلفی اجرا می‌شود.
وی به توسعه صنعت در استان بوشهر در سال‌های اخیر اشاره کرد و ادامه داد: همزمان با توسعه یافتگی صنعتی و سرمایه‌گذاری در استان بوشهر، شاهد تغییرات اساسی در زمینه مسائل اجتماعی هستیم و ارتقای منابع انسانی و توانمندسازی نیروهای جوان و تامین مولفه‌های امید اجتماعی در دستور کار است.
مشاور استاندار بوشهر با اشاره به تصمیم اتاق فکر استانداری بوشهر برای اجرای طرح امید اجتماعی دراستان، اضافه کرد: از میان ۱۷ موضوع مهم اجتماعی 6 موضوع در اولویت قرار گرفت که در فاز نخست اجرا می‌شوند.
وی با اشاره به طراحی و تدوین طرح امید اجتماعی با بررسی اولویت‌های استانی و نگاه آمایشی و با رویکردی آموزش محور و مشارکتی، بیان کرد: برای اجرای این طرح‌ها آموزش برای گروه‌های سنی مختلف و به ویژه جوانان در نظر گرفته شده است.
قیصی‌زاده افزود: این 6 موضوع شامل مهارت اجتماعی، نشاط و شادکامی اجتماعی، شهروند سبز، سلامت اجتماعی و سبک زندگی، مشارکت اجتماعی و تسهیل‌گری اجتماعی و توانمندسازی سازمان‌های مردم نهاد است.
وی خاطرنشان کرد: برای اجرای این طرح یاوران علمی و اجرایی همکاری‌های لازم را خواهند داشت که شامل سازمان نظام روانشناسی و مشاوره استان، اداره کل بهزیستی استان، اداره کل حفاظت محیط زیست استان، دانشگاه علوم پزشکی استان و اداره کل ورزش و جوانان استان است.
مشاور استاندار بوشهر افزود: توان افزایی سازمان‌های مردم نهاد، افزایش مشارکت اجتماعی، افزایش انسجام اجتماعی، افزایش اعتماد اجتماعی و افزایش امید اجتماعی از مهم‌ترین اهداف اجرای این طرح‌هااست.
وی ادامه داد: ارتقای سطح كمی وكیفی دانش وآگاهی نسل جوان برای ایجاد مشاركت در تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی، آگاه‌سازی و تشویق به پذیرش مسئولیت اجتماعی از اهداف اجرای این طرح است.
قیصی زاده ازارتقای دانایی، خواسته‌ها وتوانمندی‌های شهروندان در راستای زندگی سالم وحیات اجتماعی مطلوب درقالب این طرح خبرداد و گفت: درقالب این طرح سلامت روانی- اجتماعی برای ساكنان مناطق شهری و روستایی ارتقا می‌یابد.
وی‌ اضافه کرد: ارتقای سلامت روانی- اجتماعی، افزایش مهارت‌های اجتماعی، ایجاد هم افزایی بین سازمان‌ها ونهادهای مختلف اجتماعی، حفظ وارتقای سرمایه‌های اجتماعی وایجاد شادابی ونشاط اجتماعی جوانان و مردم در این طرح دنبال می‌شود.
قیصی زاده با اشاره به این‌که هفته آینده، 6 طرح امید اجتماعی در ۸۱ نقطه استان بوشهر اجرا می‌شود، بیان کرد: این طرح‌ها در ۳۷ نقطه شهری و ۴۴ روستای منتخب اجرا خواهد شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code