موضوعات
بوشهر

از فارس به بوشهر با قطار

نویسنده:
معاون وزیر راه و شهرسازی از اجرای خط ریلی شیراز - جم - عسلویه پس از انتخاب سرمایه گذار خبرداد...
1396/09/12
معاون وزیر راه و شهرسازی از اجرای خط ریلی شیراز - جم - عسلویه پس از انتخاب سرمایه گذار خبرداد.
به گزارش ایرنا خیرالله خادمی در بازدید از پروژه‌های راهسازی جم استان بوشهر افزود: طراحی خط ریلی شیراز -جم - عسلویه پایان یافته و اکنون در مرحله جذب سرمایه گذار و فاینانس خارجی برای آغاز عملیات اجرایی قرار دارد.
وی یادآورشد: یکی از محورهای اصلی در توسعه سواحل دریای عمان و خلیج فارس، راه ساحلی خوزستان به سیستان و بلوچستان است که به عنوان کریدور شماره یک حمل و نقل کشور مطرح و نقش مهمی در توسعه سواحل جنوب کشور دارد.
خادمی افزود: طول این کریدور بزرگراهی هزار و 760 کیلومتر است که استان‌های بوشهر، هرمزگان، سیستان و بلوچستان و خوزستان از آن بهره مند می‌شوند و 400 کیلومتر از این کریدور در استان بوشهر قرار دارد.

برنامه ریزی ریلی دولت
وی بااشاره اینکه طبق برنامه ریزی دولت، این کریدور به مدت 4 سال تکمیل و به بهره برداری می‌رسد اظهارکرد: 60 درصد کل این کریدور به صورت اتوبان اجرایی شده و 40 درصد باقی مانده نیز تا 4 سال آینده به اتمام می‌رسد.
مدیرعامل شرکت توسعه زیرساخت وحمل ونقل کشوربا اشاره به بازدید ازاین محوردرجنوب استان بوشهرگفت: دراستان بوشهرفقط 2 نقطه از کریدورباقی مانده که یکی درانتهای استان به سمت هرمزگان و به طول 27 کیلومتراست و ظرف 6 ماه آینده به اتمام می‌رسد و دیگری نیز بخش‌های کوچک مسیر بوشهر به دیلم در شمال استان است که طی یک سال آینده به اتمام می‌رسد.
خادمی افزود: با اجرای این کریدور بزرگراهی، شرایط برای توسعه مراکز جمعیتی، صنعتی و نفتی ساحلی و جنوب فراهم می‌شود.

اتصال فارس به بندر
این مسئول به کریدوربزرگراهی شمال به جنوب کشوراشاره کرد وگفت: یکی ازمسیرهای مهم منتهی به کریدورساحلی، مسیرفیروزآباد- جم-عسلویه است که به عنوان بخشی ازکریدورشمال به جنوب مطرح است و نقش مهمی درحمل و نقل جاده‌ای کشور دارد.
وی افزود: برای تبدیل این مسیربه بزرگراه با دستور وزیر راه، پیگیری لازم انجام می‌شود وتلاش می‌کنیم ازظرفیت نفت وگازهم دراجرا و تکمیل پروژه که به عنوان خط ارتباطی مرکزکشور به پایتخت انرژی محسوب می‌شود بهره ببریم.
خادمی اظهارکرد: در فیروز آباد استان فارس نیز عملیات اجرایی بخشی از کریدور شیراز به جم اجرایی می‌شود و امیدواریم هر چه زودتر ادامه این مسیر به سمت شهرستان جم نیز اجرایی شود.

توسعه راه‌های روستایی
وی بااشاره به بازدید از راه ریزبه سرچشمه درشهرستان جم نیزگفت: در راستای رفع نیازهای مردمی درشهرستان جم، با برنامه ریزی انجام شده تزریق اعتبار لازم از محل اعتبارات راه‌های روستایی انجام می‌شود تا پروژه هرچه زودتر به بهره برداری برسد.
این مسئول به راه ریز- دژگاه به عنوان یکی از مطالبات مردم بخش ریز اشاره کرد و گفت: این مسیر از پروژه‌های جدید الاحداث است که تلاش می‌کنیم با استفاده از منابع ملی و اعتبارات استانی فعال شود.
خادمی با اشاره به محدودیت‌های مالی دولت اظهار امیدواری کرد پروژه‌های راهسازی شهرستان جم با تخصیص اعتبار به نحو مطلوب و با سرعت مناسب اجرا و به بهره برداری برسد.

مطالبات مردمی در حوزه راه
فرماندار شهرستان جم نیز گفت: راه ریز- سرچشمه از مطالبات جدی مردم شهرستان است که نیاز به تأمین اعتبار بیشتر برای تکمیل دارد و امیدواریم حضور معاون وزیر راه سرعت بخشی در تکمیل پروژه را به همراه داشته باشد.
فتح الله نوروزی راه ریز دژگاه را از دیگر مطالبات مهم مردم بخش ریز عنوان کرد و افزود: اجرای این مسیر، علاوه بر خارج کردن بخش ریز از بن بست، مسیر دسترسی مردم این بخش به شهرستان‌های استان فارس را 70 کیلومتر کاهش می‌دهد.
وی افزود: بخشی ازعملیات خاکبرداری وبازگشایی مسیر انجام شده که نیاز است با تأمین اعتبار ملی، پروژه فعال شود.
فرماندارجم گفت: مسیرکنونی پروژه راه جم- فیروزآباد به هیچ عنوان جوابگوی نیازمردم نیست وبا توجه به اینکه یکی از شریان‌های مهم ترانزیت انرژی و کالا از مناطق نفت خیز جنوب محسوب می‌شود لازم است در خصوص تبدیل آن به بزرگراه گام‌های جدی برداشته شود.
نوروزی افزود: مسیر جم - فیروز آباد دارای پیچ‌های خطرناک است که همواره شاهد حوادث فوتی و جرحی در مسیر هستیم و باتوجه به اجرای بخشی از پروژه درگذشته لازم است با نگاه ملی این پروژه بطور کامل اجرایی شود.



ارسال پیام اشتراک



 
 
 Security code