موضوعات
بوشهر

اختصاص زمین برای توسعه کشاورزی

نویسنده:
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر از اختصاص ۱۹۳هکتاراراضی ملی استان بوشهربه طرح‌های کشاورزی و تولیدی خبرداد. به گزارش تسنیم، سهیل مهاجری گفت: در۳ ماه نخست امسال ۱۹۳هکتاراراضی ملی ودولتی استان بوشهربه مدیریت امور اراضی برای اجرای طرح‌های کشاورزی وتولیدی تخصیص داده شد...
1396/07/10
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر از اختصاص ۱۹۳هکتاراراضی ملی استان بوشهربه طرح‌های کشاورزی و تولیدی خبرداد.
به گزارش تسنیم، سهیل مهاجری گفت: در۳ ماه نخست امسال ۱۹۳هکتاراراضی ملی ودولتی استان بوشهربه مدیریت امور اراضی برای اجرای طرح‌های کشاورزی وتولیدی تخصیص داده شد.
وی با بیان این‌که درهمه استان‌ها ازجمله بوشهرتخریب اراضی همواره یکی ازدغدغه‌های جدی منابع طبیعی بوده است اظهار کرد: با رونق گرفتن اشتغال در اراضی ملی ضمن این‌که مسائل اقتصادی به محیط زیست گره می‌خورد مانع از تخریب اراضی نیز می‌شود.
مهاجری با اشاره به واگذاری اراضی ملی به افراد واجدالشرایط برای اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی گفت: تاکنون 10 هزار هکتار از اراضی شهرستان دیرکه کاربری غیرکشاورزی دارند در طرح استعدادیابی این اداره آماده واگذاری شده‌اند.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر با تأکید بر توجه به الزامات زیست محیطی برای اجرای طرح‌های مختلف تولیدی و کشاورزی خاطرنشان کرد: سرمایه گذاران با رعایت تمامی الزامات زیست محیطی می‌توانند درخواست‌های خود را برای واگذاری اراضی مورد نظر به منابع طبیعی استان بوشهر اعلام کنند.
مهاجری با تأکید بر همکاری اداره کل منابع طبیعی استان بوشهر برای واگذاری اراضی ملی به سرمایه‌گذاران در امر تولید و اشتغال افزود: منابع طبیعی استان بوشهر از هر طرحی که به اشتغال زایی منجر شود استقبال کرده و در واگذاری اراضی ملی مورد نیاز با سرمایه‌گذار همکاری می‌کند.
وی تولید واشتغال‌زایی را از اهداف مهم استعدادیابی اراضی ملی در استان بوشهر دانست و تصریح کرد: در دیگر شهرستان‌های استان بوشهر نیز این طرح نهایی می‌شود.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر با اشاره به اهمیت استعداد یابی اراضی ملی در استان گفت: استعدادیابی اراضی ملی به این معناست که اراضی ملی مدیریت و به بهترین شکل واگذار شود.
مهاجری با بیان این‌که سال 96 سال «اقتصاد مقاومتی: تولید- اشتغال» نامگذاری شده است تأکید کرد: منابع طبیعی استان بوشهر در این سال تلاش می‌کند اراضی ملی استعدادیابی شده را در راستای اشتغال و برای توسعه استان به سرمایه گذاران معرفی کند.
وی به واگذاری اراضی ملی برای اجرای طرح‌های تولیدی خبرداد و تصریح کرد: در 3 ماه نخست امسال نیز 193 هکتار اراضی ملی و دولتی استان بوشهر به مدیریت امور اراضی برای اجرای طرح‌های کشاورزی و تولیدی تخصیص داده شده است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: طی برنامه زمانبندی شده تمامی اراضی ملی استان بوشهردرطرح استعدادیابی مورد شناسایی قرارمی‌گیرند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code