موضوعات
بوشهر

آب شیرین در روستای باشی

نویسنده:
عملیات اجرایی نصب آب شیرین کن روستای باشی بخش ساحلی دلوار در استان بوشهر آغاز شد...
1396/06/06
عملیات اجرایی نصب آب شیرین کن روستای باشی بخش ساحلی دلوار در استان بوشهر آغاز شد.
مدیر آب و فاضلاب روستایی تنگستان استان بوشهر به ایرنا گفت: این مجتمع آب شیرین کن در طول شبانه روز قابلیت تولید 15 هزار مترمکعب آب شیرین دارد که برای فاز نخست آن تولید 7 هزار و 500 مکعب آب شیرین پیش‌بینی شده است.
عبدالله خدادادی ادامه داد: با اجرای این طرح مشکل تامین آب روستاهای بخش ساحلی دلوار بطورکامل برطرف می‌شود و به یک پایداری مطلوبی در وضعیت تامین آب این روستاها خواهیم رسید.
وی اظهار کرد: شمار روستاهای زیر پوشش امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان تنگستان 112 روستا است که از این شمار 70 روستا در بخش مرکزی و مابقی در بخش ساحلی دلوار واقع شده است.
خدادای گفت: شمارجمعیت این 2 بخش نیز 59 هزار و 719 نفر است و شهرستان تنگستان پس از شهرستان دشتستان بیشترین جمعیت روستایی استان را در خود جایی داده است.
وی اضافه کرد: شمار مشترکان روستاهای شهرستان تنگستان 16 هزار و 812 مشترک است که سرانه مصرف آنها در طول شبانه روز نیز 174 لیتر است.
خدادای ادامه داد: تا پایان سال 92 میزان هدر رفت آب در روستاهای شهرستان تنگستان حدود 44 درصد بود که با تلاش‌های صورت گرفته این آمار اکنون به 39 درصد کاهش پیدا کرده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code