موضوعات
آذربايجان شرقی

2 هزار فرصت شغلی جدید در منطقه آزاد ارس

نویسنده:
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: امسال با بهره برداری از طرح‌های درحال احداث 2 هزار نفر به 12 هزار و 500 نفر شاغل منطقه اضافه می‌شود...
1396/05/22
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: امسال با بهره برداری از طرح‌های درحال احداث 2 هزار نفر به 12 هزار و 500 نفر شاغل منطقه اضافه می‌شود.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد ارس «محسن خادم عرب باغی» اظهارکرد: برنامه‌ها و راهبردهای اساسی تدوین شده برای مناطق آزاد از جمله توجه به تولید و خودکفایی و خوداتکایی و توجه ویژه به اقتصاد مقاومتی و اشتغال است.
وی از صادرات 40 میلیون دلاری محصولات کشاورزی گلخانه ای تولیدی در منطقه آزاد ارس در 4 ماه نخست امسال خبر داد و افزود: این منطقه در 4 ماه نخست امسال صادرکننده نمونه مناطق آزاد ایران شد.
خادم عرب باغی با بیان اینکه در بخش‌های کشاورزی و صنعتی ارس، سرمایه گذاری‌های خوبی انجام شده است، بر ایجاد و تکمیل زنجیره تولید تا صادرات در بخش‌های مختلف صنعتی و کشاورزی تاکید کرد.
وی درباره سردخانه 1700 تنی که در جریان سفر مشاور رئیس جمهوری به بهره برداری رسید، گفت: در بخش کشاورزی برنامه ریزی‌های لازم برای اجرای صحیح مراحل کاشت، داشت و برداشت و همچنین نگهداری محصولات بعد از برداشت انجام گرفته است. رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد ارس از صادرات سازه‌های گلخانه‌ای تولید شده در این منطقه خبر داد و گفت: تکمیل زنجیره تولید تا صادرات محصولات تولیدی از رویکردهای اساسی منطقه است. خادم عرب باغی با بیان اینکه 250 هکتار اراضی گلخانه ای در ارس زیر کشت رفته و در حال آماده سازی برای تولید و صادرات به بازار 450 میلیون نفری کشورهای cis ( مشترک المنافع ) است، از صادرات روزانه 15 تا 20 کانتینر محصولات گلخانه ای از این منطقه خبر داد.
وی گفت: علاوه بر اینکه ارس به عنوان صنعتی ترین منطقه آزاد ایران مطرح است، به قطب تولید محصولات کشاورزی در بین این مناطق نیز تبدیل شده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code