موضوعات
آذربايجان شرقی

۹۶ مورد ساخت‌ و ساز غیر مجاز در کندوان

نویسنده:
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: تاکنون ۹۶ مورد ساخت و ساز غیر مجاز در محدوده تاریخی این روستا شناسایی شده که باید تخریب شود...
1396/06/19
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: تاکنون ۹۶ مورد ساخت و ساز غیر مجاز در محدوده تاریخی این روستا شناسایی شده که باید تخریب شود.
به گزارش تسنیم «مرتضی آبدار» در بازدید از طرح‌های گردشگری روستای کندوان اظهار کرد: برای توسعه گردشگری کندوان لازم است راهنمای گردشگر در این روستا حضور دائمی داشته و امکانات و خدمات سفر برای گردشگران در حد استاندارد باشد. مدیرکل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خاطرنشان کرد: از 512 کران موجود در روستای کندوان 71 کران آسیب دیده که برنامه مرمت آنها آغاز شده و هرگونه استفاده از مصالح برای ساخت و ساز و کارهای عمرانی باید تحت نظر کارشناسی میراث فرهنگی  باشد.
تاکید می‌شود که استفاده از آسفالت در داخل محدوده تاریخی ممنوع است. وی در ادامه به موضوع ترافیک خودروها در این روستا نیز اشاره کرد و گفت: در روستاهای تاریخی همه زمین‌ها جزو اموال ملی هستند برای خودروها نیز پارکینگی با گنجایش 810 خودرو در نظر گرفته شده است اما حدود 3 هزار ماشین در روزهای تعطیل به روستا می‌رود که در این راستا فرمانداری زمینی را بدون این‌که تغییرکاربری داده شود به پارکینگ اختصاص می‌دهد تا دیگر ماشین به داخل روستا نرود.

برگزاری سومین جشنواره «کباب بناب»
بناب، شهر کباب و شهر دوچرخه برای سومین‌بار میزبان جشنواره کباب بناب شد. این جشنواره عصر روز جمعه در بناب آغاز به‌کار کرد. به گزارش تسنیم، سومین جشنواره کباب بناب با 90 غرفه نمایشگاهی به صورت 30 غرفه صنایع دستی، سوغات و توانمندی‌های شهرستان بناب با همکاری جهاد کشاورزی، اداره صنعت و معدن، بسیج سازندگی و 60 غرفه دیگر توسط بخش خصوصی ویژه صنایع دستی و سوغات از کل کشور با رویکرد اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال دایر شده است. کباب‌زنان بنابی در چند غرفه جانبی و در 12 گروه اقدام به عرضه کباب بناب به هموطنان حاضر در جشنواره می‌کنند.
سومین جشنواره ملی کباب بناب، با مراسم آیینی پولکه بایرامی به مناسبت عید غدیرخم و نمایش سایلی سسلر با موضوع احیای دریاچه ارومیه آغاز شد و با موسیقی عاشیقلار ، بازی‌های بومی محلی وموسیقی عاشیق نمایش سایلی سسلر ادامه یافت. در ادامه این جشنواره و روز گذشته (شنبه) موسیقی عاشیق و نمایش سایلی سسلر و بازی‌های بومی محلینیز برگزارشد و قرار است امروز(یکشنبه) و در اختتامیه این جشنواره موسیقی عاشیق نمایش سایلی سسلر و نور افشانی برگزار شود.

ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code