موضوعات
آذربايجان شرقی

وضعیت قرمز مصرف آب برای 1500 مشترک

نویسنده:
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری آذربایجان‌شرقی گفت: 1500 فقره انشعاب در استان هست که میزان مصرف آب‌ آنها در وضعیت بحرانی و بیش از حد است. در صورت تجدید نظر نکردن در مصرف آب از سوی مشترکان پرمصرف، اقدام به قطع آب مصرفی آنان خواهد شد...
1396/05/22
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری آذربایجان‌شرقی گفت: 1500 فقره انشعاب در استان هست که میزان مصرف آب‌ آنها در وضعیت بحرانی و بیش از حد است. در صورت تجدید نظر نکردن در مصرف آب از سوی مشترکان پرمصرف، اقدام به قطع آب مصرفی آنان خواهد شد.
به گزارش فارس «علیرضا ایمانلو» از آغاز عملیات اجرایی طرح تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک ولیعصر(عج) بناب خبرداد و اظهار کرد: استاندارد سرانه مصرف آب در دنیا 110 لیتر است که این رقم در کشور 150 لیتر و در استان ما 190 لیتر است.
وی با بیان اینکه از یک‌میلیون و 203 هزار فقره انشعاب آب در 60 شهر استان، 18 درصد این انشعابات بالای استاندارد مصرف می‌کنند،گفت: جا دارد فرهنگ‌سازی لازم در این بخش انجام گیرد.
وی اضافه کرد: برای اینکه مشکلی برای تامین آب آشامیدنی مردم تبریز به وجود نیاید، باید متوسط سرانه مصرف آب به 150 لیتر در شبانه‌روز و مطابق الگوی طرح‌شده برسد.
ایمانلو در ادامه به صرفه‌جویی در مصرف آب و رعایت الگوی مصرف تاکید کرد و از شهروندان درخواست کرد توصیه‌های شرکت آب و فاضلاب استان را جدی بگیرند تا در زمینه تامین آب مصرفی دچار مشکل نشوند.
وی به همشهریان در مورد اسراف نکردن در مصرف آب آشامیدنی بهداشتی گفت: آب ارزشمندترین عطیه الهی، مهم‌ترین عامل تداوم حیات موجودات و رکن اصلی توسعه پایدار است.
ایمانلو اضافه کرد: فقدان یا کمبود این مایع حیات‌بخش موجب اختلال در زندگی شهروندان و بروز نابسامانی‌های فراوان می‌شود.

جمعیت عشایر اهر در دوران ییلاق دو برابر می‌شود
رئیس اداره امور عشایر شهرستان اهر گفت: در دوره ییلاقی جمعیت عشایر این شهرستان به دو برابر یعنی ۱۴ هزار و ۸۰۰ نفر افزایش می‌یابد. به گزارش مهر «علیرضا حضوری» در جلسه شورای عشایر شهرستان اهر که در روستای بالدران برگزار شد، اظهار کرد: جامعه عشایری جامعه‌ای زحمتکش، پرتلاش و در عین حال بسیار کم‌توقع است. جامعه عشایری کمترین بار مالی را به دولت وارد می‌کنند. وی بابیان اینکه شهرستان اهر یکی از شهرستان‌های عشایر خیز و عشایر پذیر استان آذربایجان شرقی است، اضافه کرد: جمعیت دوره قشلاقی شهرستان اهر حدود ۱۴۰۰ خانوار با ۷۵۰۰ نفر و در دوره ییلاقی به خاطر اینکه شهرستان اهر شهرستان عشایر پذیر است با کوچ عشایر از شهرستان‌های استان اردبیل و آذربایجان شرقی جمعیت عشایر این شهرستان به دو برابر افزایش می‌یابد. رئیس اداره امور عشایر شهرستان اهر تصریح کرد: میزان دام‌های عشایر در دوره‌های قشلاقی و ییلاقی به‌تبع افزایش جمعیت عشایر این شهرستان به ۳۲۵ هزار رأس می‌رسد. حضوری با تأکید بر اینکه شهرستان هریس در دوره قشلاقی عشایری ندارد، گفت: حدود ۱۰ هزار و ۵۰۰ خانوار در دوره ییلاقی شهرستان هریس ساکن هستند که در فصل ییلاق حدود ۲۳۰ هزار رأس احشام دارند.
وی با بیان اینکه بیش از ۸۱ هکتار از مراتع در دوره قشلاقی شهرستان اهر در اختیار عشایر قرارگرفته است، گفت: در دوره ییلاقی میزان مراتعی که در اختیار قرارگرفته بیش از ۱۳۲ هکتار بوده که در مجموع ۲۱۳ هکتار از مراتع شهرستان اهر در اختیار عشایر است و در واقع بیشترین وابستگی عشایر از لحاظ درآمدی به مراتع است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code