موضوعات
آذربايجان شرقی

نگاهی به رویدادهای فرهنگی و هنری در هفته‌ای بهاری

نویسنده: داود افشار /تبریز - خبرنگار همشهری
پایان تعطیلات نوروزی و آغاز نخستین هفته‌های‌كاری سال جدید با نوعی رخوت در زمینه فرهنگ و هنر همراه بود اما به مرور برنامه‌های بیشتری را شاهدیم.
1394/01/23
كنسرت فرزاد فرزین در تبریز
خواننده آلبوم «شخصی» بعد از اجراهای نوروزی‌اش در بعضی شهرهای كشور، پنجشنبه و جمعه این هفته یعنی 27 و 28 فروردین در تبریز روی صحنه می‌رود.
«فرزاد فرزین» در نخستین ماه سال 94 به همت مؤسسه «رویال كنسرت» در تبریز و سالن «چیچك» این كلانشهر به اجرای برنامه می‌پردازد تا ابتدای سال 94 را با اجرا در آذربایجان آغاز كرده باشد.
این خواننده كه در ایام نوروز در شهرستان‌های مختلف روی صحنه بود، 27 و 28 فروردین در 4 سئانس در تبریز به اجرای برنامه می‌پردازد و با اجرای آثار جدید كه در اواخر سال گذشته از او در فضای مجازی منتشر شد، كنسرتی پرانرژی در تبریز شاهد خواهیم بود. این خواننده پیش از این نیز در تبریز به اجرای برنامه پرداخته و با استقبال طرفداران آذربایجانی‌اش روبه‌رو شده بود.

«همچنان آوینی» به روایت «نصیری» در تبریز
برنامه «همچنان آوینی» به‌عنوان محملی برای بازخوانی اندیشه‌های شهید «سیدمرتضی آوینی» امروز، یكشنبه در تبریز برگزار می‌شود.
در ایام سالگرد شهادت سیدمرتضی آوینی، دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی از «مهدی نصیری» دعوت كرده است تا در «همچنان آوینی» نظام فكری آوینی و نسبتش با زمانه امروز و مسائلش را بررسی کند.
نصیری كه سابقه تصدی معاونت سیاسی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه كشور و معاونت فرهنگی دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در كشور امارات را در كارنامه‌كاری خود دارد، چند عنوان كتاب از جمله «آوینی و مدرنیته» و «اسلام و تجدد» را نوشته و یكی از نویسندگانی است كه با شهید آوینی ارتباط زیادی داشت. اوج ارتباط نصیری با آوینی به زمانی برمی‌گردد كه نصیری مدیرمسئولی روزنامه «كیهان» و شهید آوینی سردبیری مجله «سوره» را بر عهده داشتند. ویژه‌برنامه‌ «همچنان آوینی» امروز یكشنبه 23‌فروردین از ساعت‌17 در خانه‌هنر تبریز واقع در باغ گلستان، روبه‌روی هنرستان وحدت برگزار می‌شود.

سینماهای تبریز؛ همچنان با اكران نوروزی
سینماهای تبریز این هفته نیز به اكران نوروزی خود ادامه خواهند داد. بر همین اساس سینما ۲۹ بهمن در 2 سالن مجزای خود فیلم‌های «ایران برگر» و «رخ دیوانه» را اكران می‌كند. فیلم «ایران برگر» همزمان توسط سینما ناجی و سینما انقلاب نیز اكران می‌شود. در بین سایر سینماهای تبریز هم سینما فرهنگیان فیلم «روباه» و سینما فلسطین «استراحت مطلق» را روی پرده دارد. سینما قدس نیز به‌منظور تعمیرات اساسی تا مرداد امسال تعطیل است.

آموزش رایگان سفالگری
با همكاری سازمان فرهنگی- هنری شهرداری تبریز و هنركده سفال اویغو هنر سفالگری به رایگان به علاقه‌مندان آموزش داده می‌شود. «عطا یوسفی» مدرس كلاس‌های آموزش رایگان سفال برای علاقه‌مندان است. این آموزش‌ها به شكل مستمر و زمان‌بندی شده اجرا می‌شوند تا اقشار مختلف مردم و به‌ویژه جوانان بتوانند از آن بهره‌مند شوند. دوره تازه آموزش سفالگری در محل آموزشگاه هنركده اویغو واقع در خیابان شهید جدیری، بالاتر از تقاطع پاستور برگزار خواهد شد و علاقه‌مندان برای كسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام در این دوره می‌توانند به محل یادشده مراجعه كنند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code