موضوعات
آذربايجان شرقی

همشهري گزارش مي‌دهد‌

لزوم برنامه‌ريزي دقيق براي پر‌کردن اوقات فراغت

نویسنده:
تبريز – شيوا حاجي محمدي – خبرنگار همشهري: با اتمام تدريجي سال تحصيلي و نزديك شدن به آغاز فصل تابستان، دانش‌آموزان و جوانان به دنبال برنامه‌هايي براي پر كردن اوقات فراغت خود مي‌گردند و با توجه به برگزاري مسابقات جام‌جهاني فوتبال تعطيلات تابستان امسال نيز زودتر از موعد مقرر شروع مي‌شود.
1393/02/31
در اين ميان سازمان‌هاي ‌ اداري برنامه‌هاي گوناگوني به‌منظور پرکردن اوقات فراغت فراهم كرده‌اند و مسئولان نيز تأكيد زيادي براي پر كردن اوقات فراغت به نحو احسن دارند. آنان معتقدند بايد برنامه‌ريزي دقيقي براي پرکردن اوقات فراغت دانش‌آموزان و جوانان صورت گيرد.
از سوي ديگر با توجه به تقارن ماه رحمت و مغفرت، ماه مبارك رمضان با تعطيلات تابستان امسال بيشتر دستگاه‌هاي اداري استان توجه و محوريت برنامه‌هايشان را به اين ماه معطوف كرده‌اند.
برنامه‌هاي فرهنگي، هنري و ادبي
سرپرست كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان استان درباره برنامه‌هاي مجموعه تحت مديريت خود براي پرکردن اوقات فراغت در تابستان امسال گفت: كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان استان در طول سال برنامه‌هاي مختلفي براي پركردن اوقات فراغت دانش‌آموزان دارد و منحصر به ايام خاصي نيست و در تابستان نيز اين برنامه‌ها با قدرت بيشتر اجرا مي‌شود.
«علي بينش» در گفت‌وگو با همشهري اظهار كرد: با توجه به فراغت دانش‌آموزان از تحصيل در فصل تابستان، برنامه‌هاي ويژه و متنوعي براي آنان تدارك ديده‌ایم و در 3 بخش فرهنگي، ادبي و هنري دسته‌بندي كرده‌ايم.
وي برگزاري جشنواره قصه‌گويي، بزرگداشت مناسبت‌ها، معرفي شخصيت‌هاي شاخص و ويژه‌برنامه‌هاي ماه رمضان را از جمله اين برنامه‌ها دانست.
بينش با اشاره به برنامه‌هاي ويژه ماه رمضان كانون پرورش فكري كودكان نيز گفت: با برگزاري ويژه‌برنامه‌هاي ماه رمضان سعي در ايحاد روحيه‌اي با نشاط در بين دانش‌آموزان خواهيم كرد. با برگزاري اين‌‌ مراسم سعي در شناساندن فضايل اين ماه مبارك به جوانان خواهيم داشت.
سرپرست كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان استان برگزاري كارگاه‌هاي تخصصي شعر و داستان را از برنامه‌هاي ويژه بخش ادبي اين كانون عنوان كرد و گفت: در كنار برگزاري اين كارگاه‌ها سعي خواهيم داشت با دعوت از نويسندگان بنام و مطرح كشور در بين دانش‌آموزان نويسنده ايجاد انگيزه كنيم.
وي با اشاره به برنامه‌هاي هنري كانون هم گفت: در اين زمینه كلاس‌هاي نقاشي، خوشنويسي و سفال در 2 بخش مقدماتي و تكميلي برگزار خواهيم كرد و در كنار آن كلاس انيميشن، نمايش و تحليل فيلم ‌ نيز برگزار مي‌كنيم.
بینش اضافه كرد: سراسر شعبه‌هاي كانون زبان تحت نظر كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان فعاليت مي‌كنند و سالانه استقبال زيادي از كلاس‌هاي زبان‌هاي خارجه به عمل مي‌آيد و شمار زبان‌آموزان در اوقات فراغت بيشتر از ساير ايام سال است.
جشنواره تابستاني
رئيس سازمان فرهنگي- هنري شهرداري تبريز هم از برگزاري جشنواره تابستاني با محوريت پر كردن اوقات فراغت جوانان خبر داد و افزود: طبق روال، امسال نيز جشنواره تابستاني را در تبريز برگزار خواهيم كرد اما محوريت جشنواره با پرکردن اوقات فراغت خواهد بود.
«سيدرضا علوي» در گفت‌وگو با همشهري گفت: تعامل سازنده‌اي با نهادهاي مختلف از جمله اداره كل آموزش و پرورش استان و كانون پرورش فكري كودكان و نوجوان برای پرکردن اوقات فراغت در تابستان امسال داشته‌ايم.
وي افزود: در ايام ماه رمضان نيز اوقات فراغت جوانان را با موضوع فعاليت‌هاي قرآني مورد توجه قرار خواهيم داد.
پربار بودن اوقات فراغت
معاون فرهنگي- اجتماعي شهرداري تبريز هم گفت: در جلسه‌اي كه با موضوع اوقات فراغت داشتيم نماينده ولي فقيه در استان تأكيد ويژه‌اي براي برنامه‌ريزي دقيق به‌منظور استفاده بهتر جوانان از اوقات فراغت داشتند.‌حجت‌الاسلام «احمد حميدي» در گفت‌وگو با همشهري گفت: در جلسات كارشناسي كه در شهرداري ‌ داشتيم تصميم بر اين شد تا با نيازسنجي مناطق مختلف شهر اقدام به برنامه‌ريزي براي پر كردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان كنيم.
وي ادامه داد: به شهرداري مناطق توصيه كرده‌ايم تا خواسته‌ها و برنامه‌هاي خود را به شوراي فرهنگي شهرداري تحويل دهند تا بتوانيم برنامه‌هاي پرمحتوايي براي پرکردن اوقات فراغت جوانان تهيه كنيم.
 مشاركت بخش خصوصي
معاون اداره كل ورزش و جوانان استان هم با اشاره به بلند مدت بودن تعطيلات تابستاني امسال به دليل آغاز مسابقات جام‌جهاني فوتبال و تعطيلي زودهنگام مدارس و مراكز آموزشي گفت: هر سال استقبال جوانان و نوجوانان از برنامه‌هاي اداره كل ورزش و جوانان براي پر كردن اوقات فراغت چشمگير است و امسال نيز پيش‌بيني مي‌شود به دليل تعطيلات بلندمدت تابستاني اين استقبال بيش از سال‌هاي گذشته باشد.
«اكبر فرج اللهي» در گفت‌وگو با همشهري افزود: امسال قصد داريم از مشاركت بخش خصوصي و همچنين خانواده‌ها در پر كردن اوقات فراغت بهره‌بگيريم.  وي از بومي‌سازي برنامه‌هاي اوقات فراغت نيز خبر داد و گفت: استفاده از ظرفيت‌هاي استان براي پر كردن اوقات فراغت و بهره‌مندي از نوآوري در طرح‌هاي اوقات فراغت رويكرد جديد اداره كل ورزش و جوانان در پر كردن اوقات فراغت است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code