موضوعات
آذربايجان شرقی

تئاتر با فرهنگ و هنر تبریز آمیخته است

نویسنده:
مدیرعامل خانه تئاتر پس از تماشای تئاتر «کلفت‌ها» این نمایش را بهترین اجرا در طول 50 سال اخیر دانست...
1396/09/12
مدیرعامل خانه تئاتر پس از تماشای تئاتر «کلفت‌ها» این نمایش را بهترین اجرا در طول 50 سال اخیر دانست.
نمایش «کلفت ها» کاری از گروه آینا به کارگردانی «علی فتوحی» که در حال حاضر در تبریز به روی صحنه می‌رود، در هفته گذشته میزبان «اصغر‌همت» مدیرعامل خانه تئاتر بود. به گزارش خبرآنلاین، این نمایش تا ۱۵ آذر در تالار استاد مقبلی موسسه بین المللی الف تبریز اجرا می‌شود. نمایش کلفت‌ها نوشته «ژآن ژنه» ، حکایت کلر و سولانژ، دو خواهر بسیار مهربان و صمیمی است که هر دو کلفت خانواده ای متمول در خانه مجلل هستند.

بهترین اجرای «کلفت‌ها»
مدیرعامل خانه تئاتر پس از تماشای این نمایش گفت: نمایش «کلفت ها» به کارگردانی «علی فتوحی» در تبریز یکی از بهترین اجراهای این اثر طی 50 سال گذشته بوده است. به گزارش خبرآنلاین «اصغر همت» درخصوص فرق نمایش کلفت‌ها با سایر نمایش‌ها تأکید کرد: از تماشای این نمایش ذوق زده شدم، چراکه تاکنون در طول 50 سال گذشته، از میان اجراهای مختلف نمایش کلفت‌ها، این اثر بسیار کار حرفه ای و جالبی بود.
همت افزود: پیش از پیروزی انقلاب نیز نمایش کلفت‌ها اجرا شده بود و من نیز از تماشای آن بی‌بهره نبودم، ولی این اجرا بسیار خوب درخشید. وی در مورد نقطه قوت این کار گفت: کارگردانی این اجرا قوی ترین نکته ای است که به چشم می‌آید و در تمام صحنه‌ها ردپای کارگردانی شایسته را می‌توان مشاهده کرد. علاوه بر این‌که نباید از بازی بسیار خوب و مناسب بانوان هنرمند این نمایش هم به راحتی گذشت. وی یادآور شد: طراحی صحنه این اجرا گرچه بسیار خوب بود اما می‌توانست سبک تر از این باشد ضمن این‌که احساس می‌شود به دلیل نگرانی از ارتباط برقرارنکردن مخاطبان با نمایش، به نحوه بیان برخی دیالوگ‌ها بیشتر تأکید شده است.

قدمت تئاتر تبریز
مدیرعامل خانه تئاتر با اشاره به قدمت تئاتر تبریز گفت: تبریز از سال‌های بسیار دور یکی از مراکز موفق تئاتر در کشور بوده که این موضوع نشأت‌گرفته از ارتباط تنگاتنگ تئاتر و آثار فرهنگی با هنر و شاخه‌های مختلف آن است. به گفته وی، تئاتر با فرهنگ و هنر تبریز آمیخته است.
همت خاطر نشان کرد: به همت اهالی تئاتر تبریز که بدون هیچ کمک و حمایت خاصی توانسته‌اند آثار و اتفاقات مثبتی را در زمینه هنر و تئاتر رقم بزنند، این امر بیشتر به وقوع یک معجزه شبیه است.
وی با اظهار امیدواری از استمرار کارهای ارزشمند هنری گفت: امیدوارم که اجراهایی از این قبیل ادامه داشته باشد و عوامل تئاتر و اهالی هنر از تلاش مستمر خسته نشوند و این کم توجهی دولتمردان و مسئولان را بتوان جبران و در مسیر حفظ هنر و فرهنگ خود ایستادگی کنند. وی اضافه کرد: واقعیت این است که تئاتر نیازمند حمایت ویژه مسئولان است و نباید به وسیله سرمایه بخش‌های خصوصی اداره شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code