موضوعات
آذربايجان شرقی

توسعه 3 هکتاری پارک باغمیشه تبریز

نویسنده:
شهردار منطقه 5 تبریز گفت: پارک باغمیشه با کارکرد فرامنطقه‌ای به‌عنوان یکی از پارک‌های مهم کلانشهر تبریز با ۶ هکتار مساحت در 2 فاز احداث شده است...
1396/05/21
شهردار منطقه 5 تبریز گفت: پارک باغمیشه با کارکرد فرامنطقه‌ای به‌عنوان یکی از پارک‌های مهم کلانشهر تبریز با ۶ هکتار مساحت در 2 فاز احداث شده است. به گزارش شهریار «یعقوب هوشیار» با بیان اینکه عملیات تملک زمین‌های واقع در فاز سوم این پروژه در سال‌های اخیر شروع و اجرا شده است افزود: با هدف افزایش سرانه فضای سبز منطقه و همچنین ساماندهی این پارک فاز سوم پارک باغمیشه به مساحت 3 هکتار احداث می‌شود. وی با بیان اینکه با بهره‌برداری از فاز سوم این پروژه به علت همجواری آن با کوی بارنج شهروندان این محله نیز از خدمات پارک باغمیشه بهره‌مند می‌‌شوند اظهار کرد: انواع مبلمان شهری مورد نیاز در فاز سوم پارک باغمیشه نصب می‌‌شود. به گفته هوشیار، پیش از این و برای آماده‌سازی منطقه برای رویداد تبریز ۲۰۱۸ مقرر شده بود تمام پارک‌های منطقه به امکانات ورزشی مجهز شوند که در اولین اقدام احداث مجموعه ورزشی پارک باغمیشه در رشته‌هایی همچون والیبال، بسکتبال، فوتبال و تنیس آغاز شده است.

دومین مسیر دوچرخه‌سواری منطقه 5 آماده بهره‌برداری است
معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه 5 تبریز گفت: دومین مسیر دوچرخه‌سواری شهرداری منطقه 5 که در سال جاری احداث شده آماده بهره‌برداری است. به گزارش شهریار «سامان احمدزاده» افزود: برای تشویق شهروندان به ورزش دوچرخه‌سواری، دومین مسیر ویژه طراحی شده برای این رشته در حد فاصل میدان شهید فهمیده تا ورودی کوی فرشته جنوبی با ۱۰ میلیارد ریال هزینه در حال احداث است که به زودی از آن بهره‌برداری می‌شود. معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه 5 در ادامه افزود: با بهره‌برداری از مسیر دوم دوچرخه‌سواری طول مسیرهای اجرا شده دوچرخه‌سواری در اتوبان پاسداران از میدان شهید فهمیده تا خروجی کوی فرشته جنوبی به ۳ کیلومتر در 2 باند رفت و برگشت خواهد رسید. به گفته وی، شهرداری این منطقه برای احداث 2 مسیر دوچرخه‌سواری  بیش‌از ۲۰ میلیارد ریال هزینه کرده است. احمدزاده با اشاره به مشخصات این پروژه اضافه کرد: در مسیر حد فاصل میدان فهمیده تا ورودی کوی فرشته جنوبی با کف‌سازی مصالح ویژه پیاده‌راه و در مسیر شماره 2 با آسفالت‌ریزی اساسی دوچرخه‌سواران قادر به استفاده از خدمات ارائه شده خواهند بود.

برگزاری همایش سراسری آزادگان کشور باحمایت شهرداری تبریز
دبیر اجرایی چهارمین همایش سراسری آزادگان کشور «موصل 2، عملیات خیبر» گفت: این همایش به همت خانه آزادگان آذربایجان شرقی و با همکاری شهرداری تبریز، سپاه عاشورا، دانشگاه تبریز و منطقه آزاد ارس در تبریز برگزار خواهد شد.
به گزارش شهریار «ابوالفضل هادی» افزود: معرفی محورهای گردشگری و توانمندی‌های استان، به‌ویژه کلانشهر تبریز از خانه‌های قدیمی گرفته تا بنا‌های تاریخی این شهر به آزادگان سراسر کشور و خانواده‌هایشان یکی از مهم‌ترین فرصت‌های برگزاری این همایش است. وی گفت: همایش سراسری آزادگان کشور «موصل 2، عملیات خیبر» با حضور 1800 نفر متشکل از آزادگان سراسر کشور به همراه خانواده‌های متوفیان آزاده و شهدا، چهارمین دوره خود را به میزبانی تبریز برگزار می‌‌کند. دبیر اجرایی این همایش با اشاره به تجدید دیدار آزادگان سراسر کشور در یک فضای معنوی با هدف تقویت روحیه این عزیزان در کنار نسل جدید گفت: شهر تبریز پس از شهر مقدس مشهد و استان‌های خوزستان و اصفهان چهارمین میزبان برگزاری این همایش است.

برگزاری کنفرانس ملی ساخت‌وساز در مناطق لرزه‌خیز در تبریز
نخستین کنفرانس ملی ساخت‌وساز در مناطق زلزله‌خیز (یادبود زلزله ارسباران) که از دیروز (جمعه) در تالار وحدت تبریز آغاز شد، امروز (شنبه، 21 مرداد) به کار خود پایان می‌دهد. به گزارش ایسنا، دبیر علمی این کنفرانس گفت: با توجه به رشد و پیشرفت‌های چشمگیر در علوم مهندسی، برپایی چنین کنفرانس‌هایی با حضور صاحب‌نظران می‌تواند نقش مهمی در ارتقای دانش مهندسان و دانشجویان داشته باشد. به گفته «سامان یغمایی» چنین کنفرانس‌هایی می‌‌تواند زمینه ایجاد ارتباط تنگاتنگ بین دانشگاه و صنعت را فراهم کند. در این کنفرانس از افراد صاحب‌نظر و مهندسان زلزله و مدیریت بحران دعوت شد تا کارگاه‌های تخصصی در زمینه زلزله‌شناسی برگزار کنند. وی با بیان اینکه 5 کارگاه تخصصی در طول این کنفرانس برگزار می‌شود که در این کارگاه‌ها آموزش نرم‌افزار تخصصی تحلیل ریسک، روند پایش و آنالیز داده‌های لرزه‌ای شمال غرب کشور، آسیب‌شناسی مطالعات برآورد خطر زمین‌لرزه در ایران، سیستم‌های نوین کنترل لرزه‌ای در ساختمان و پدافند غیرعامل سازه و استحکامات بررسی شد.

ساماندهی وضعیت تابلوها و تجهیزات ترافیکی منطقه یک
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه یک تبریز از ساماندهی وضعیت تابلوها و تجهیزات ترافیکی این حوزه خبر داد. به گزارش شهریار «مهدی مهدی‌زاده» گفت: نوسازی تابلوهای ترافیکی منطقه، مطابق نیازسنجی‌ها، کارشناسی‌ها و استانداردهای ترافیکی، در دستور کار قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: این اقدامات با هماهنگی راهنمایی و رانندگی و کارشناسان حوزه حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز در منطقه یک به‌سرعت در حال اجرا است که علاوه بر تسهیل ترافیکی، نقش کارساز در زیبایی محیطی خواهد داشت. به گفته مهدی‌زاده، عملیات ساماندهی وضعیت تابلوها و تجهیزات ترافیکی منطقه به صورت شبانه اجرا می‌شود تا مشکلی برای تردد شهروندان ایجاد نشود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code