موضوعات
آذربايجان شرقی

تعطیلات تراکتورسازان همراه با بازی‌های جام شهدا

نویسنده: یعقوب کامرانی/ تبریز – خبرنگار
تراکــــتورســازی در تعطیلات دو هفته‌ای لیگ برتر، دو بازی سخت را در برنامه خود دارد. این تیم که یکی از تیم‌های اصلی جام شهدا به‌شمار می‌رود در اولین دوره این جام نیز توانسته بود به عنوان قهرمانی دست پیدا کند و امسال نیز در جام چهارجانبه شرکت خواهد کرد...
1396/08/17
تراکــــتورســازی در تعطیلات دو هفته‌ای لیگ برتر، دو بازی سخت را در برنامه خود دارد. این تیم که یکی از تیم‌های اصلی جام شهدا به‌شمار می‌رود در اولین دوره این جام نیز توانسته بود به عنوان قهرمانی دست پیدا کند و امسال نیز در جام چهارجانبه شرکت خواهد کرد. بر اساس برنامه ریزی اعلام شده، تراکتورسازی اولین بازی خود را روز شنبه هفته آینده مقابل پدیده مشهد انجام می‌دهد. تراکتورسازان هفته‌های پرفراز و نشیبی را از سر گذرانده‌اند و این بازی‌ها می‌تواند حکم بازی تدارکاتی برای این تیم را داشته باشد.

جام شهدا و تراکتورسازی
تراکتورسازی به نوعی مدافع عنوان قهرمانی در جام شهدا محسوب می‌شود. امسال در غیاب سرخابی‌های پایتخت، تراکتورسازی به همراه پارس جنوبی جم، سایپا و پدیده مشهد در این رقابت‌ها حضور خواهد داشت. همانطور که از تیم‌های حاضر مشخص می‌شود، بازی‌های حساس و نفسگیری را در این جام شاهد خواهیم بود و هر 4 تیم حاضر، جزو تیم‌هایی هستند که امسال بازی‌های خوبی را ارائه کرده‌اند.
پارس جنوبی جم را می‌توان بر اساس بازی‌های این تیم در لیگ برتر، شانس اصلی قهرمانی در جام شهدا دانست. این تیم هم اکنون تنها تیم بدون باخت لیگ برتر است و در رده نخست جدول ایستاده است. بازی‌های خوب این تیم در لیگ برتر اگرچه در جام حذفی تکرار نشده است و این تیم با شکست از این جام کنار رفته است اما جوانان پارس جنوبی، در بیشتر بازی‌های خود، تیم برتر میدان بوده اند. تراکتورسازی نیز شانس قهرمانی در این جام محسوب می‌شود. اگرچه این تیم به دلیل محدودیت در جذب بازیکنان، نتوانسته است تراکتورسازی سال‌های گذشته باشد اما بیشتر کارشناسان، این تیم را یکی از تکنیکی‌ترین تیم‌های حاضر در لیگ برتر می‌دانند و بازی‌های زیبای جوانان جویای نام تراکتورسازی، رضایت هواداران را جلب کرده است. تراکتورسازان هم اکنون در رده 9 جدول هستند و یکی از تیم‌های میانه جدولی محسوب می‌شوند. تیم اول تبریز علمکرد خوبی در جام حذفی داشته است و موفق شده است با شکست پدیده مشهد و فجر سپاسی در جمع 8 تیم قرار بگیرد.

دیگر تیم‌های حاضر در رقابت‌ها
پدیده دیگر تیم حاضر در این دوره از رقابت‌هاست و با بازی‌های خوبی که انجام داده است، در رده چهارم جام حذفی قرار دارد. این تیم در جام حذفی توسط تراکتورسازی از دور رقابت‌ها حذف شده است اما در لیگ برتر موفق شده است بهترین عملکرد تاریخ باشگاه را در این دوره ثبت کند. مشهدی‌ها در جام شهدا نیز به دنبال کسب جام هستند و این جام می‌تواند در صورت عدم موفقیت در لیگ برتر و جام حذفی، حداقل یک افتخار را به تالار افتخارات پدیده اضافه کند.  سایپا نیز با وجود آغاز خوب لیگ برتر، نتوانسته به روند مثبت خود ادامه دهد و در جام حذفی نیز جزو تیم‌های حذف شده است. با این وجود سایپا با سرمربیگری «علی دایی»، تیم رده ششمی لیگ برتر است و بازیکنان بسیار خوبی را در اختیار دارد.  علی‌دایی یکی از مربیان جاه طلب لیگ برتر است که به راحتی این جام را از دست نمی‌دهد و بدون شک او و باشگاه سایپا حساب ویژه‌ای روی بازی‌های چهار جانبه باز کرده اند.

بازی انتقامی تراکتور – پدیده
تراکتورسازی اولین بازی خود در جام چهار‌جانبه شهدا را روز شنبه هفته آینده برگزار می‌کند و باید مقابل تیم پدیده به میدان برود. این بازی برای تراکتورسازی و پدیده جنبه حیثیتی دارد و یک نوع بازی انتقامی نیز محسوب می‌شود. مسابقات این دو تیم در دوره‌های گذشته لیگ برتر نیز حساس بوده است اما امسال بر حساسیت این موضوع افزوده شده است. دلیل این موضوع را باید در بازی جام حذفی بین تراکتورسازی و پدیده جست. تراکتورسازی در این بازی که در مشهد برگزار ‌شد، موفق شد تا بازی یک بر صفر باخته را در دقایق پایانی به برد 2 بر 1 تبدیل کرده و در این بازی عجیب، تیم مدعی پدیده را از رقابت‌های جام حذفی خارج کند. اگرچه چند هفته بعد پدیده موفق شد تا در تبریز تراکتورسازی را با نتیجه 2بر1 شکست دهد اما بازی جام شهدا به عنوان سومین رویارویی این دو تیم در طول چند هفته می‌تواند مهم تر از بازی‌های دیگر باشد. هر دو تیم به این بازی به عنوان یک بازی انتقامی نگاه می‌کنند و بدون شک بازی محکم و با انگیزه‌ای را از هر دو شاهد خواهیم بود.

بازی جدی تدارکاتی
تراکتورسازی اگرچه انگیزه‌های زیادی برای کسب این جام دارد اما به این بازی‌ها نیز به عنوان یک بازی جدی تدارکاتی نگاه می‌کند. به خصوص اینکه گفته می‌شود بیشتر مصدومان تراکتور نیز آماده بازی شده‌اند و شاید این دو بازی بهترین فرصت برای آغاز بازی‌های مصدومان باشگاه باشد.
«یحیی گل محمدی» با رهایی بازیکنانش از مصدومیت می‌تواند در دو بازی جدی، آن‌ها را برای مسابقات اصلی آماده کرده و به شرایط مسابقه برگرداند. احتمال می‌رود که «محمد نوری»، «شهرام گودرزی» و «محمد ابراهیمی» در این بازی مورد آزمایش قرار بگیرند. «مهدی کیانی» نیز که به دلیل محرومیت 4 هفته لیگ برتر را از دست داده است، در این بازی‌ها حاضر خواهد شد تا بیش از این از شرایط مسابقه دور نشده و بتواند دوباره سکان کاپیتانی تیم را در زمین بازی در دست بگیرد. نبود مهدی کیانی و بازیکنانی چون محمد ابراهیمی در بازی‌های گذشته تراکتورسازی مشهود بوده است و این بازی‌ها نشان خواهد داد که تراکتورسازی با بازیکنان بازگشته به ترکیب، تا چه حد قدرتمندتر شده است.

    ادامه مسیر جام شهدا
تراکتورسازی در ادامه مسیر جام شهدا، در صورت برد باید با برنده بازی سایپا – پارس جنوبی جم، بازی فینال را برگزار کند. بر اساس زمانبندی اعلام شده، بازی فینال روز سه‌شنبه هفته آینده برگزار می‌شود. باخت تراکتور نیز باعث می‌شود که این تیم دوشنبه هفته آینده در مقابل بازنده بازی سایپا – پارس جنوبی جم قرار گرفته و برای کسب عنوان سوم تلاش کند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code