موضوعات
آذربايجان شرقی

برگزاری سومین جشنواره ملی «کباب بناب»

نویسنده:
فرماندار بناب از برگزاری سومین جشنواره ملی «کباب بناب» و آمادگی کامل این شهر برای برگزاری باشکوه آن خبر داد. «ولی الله فرج اللهی» در جلسه هماهنگی برگزاری این جشنواره ملی با اشاره به اینکه کباب بناب جایگاه خود را در کشور یافته است، اظهارکرد: اتحادیه کباب پزان و مسئولان برگزاری جشنواره ملی کباب بناب باید بر بالا‌بردن کیفیت کباب عرضه شده اهتمام کنند...
1396/05/22
فرماندار بناب از برگزاری سومین جشنواره ملی «کباب بناب» و آمادگی کامل این شهر برای برگزاری باشکوه آن خبر داد. «ولی الله فرج اللهی» در جلسه هماهنگی برگزاری این جشنواره ملی با اشاره به اینکه کباب بناب جایگاه خود را در کشور یافته است، اظهارکرد: اتحادیه کباب پزان و مسئولان برگزاری جشنواره ملی کباب بناب باید بر بالا‌بردن کیفیت کباب عرضه شده اهتمام کنند.
وی با اشاره به فعالیت 220 واحد کباب‌پزی در بناب اظهار کرد: توسعه این شغل در زمینه ایجاد اشتغال نقش بسزایی دارد و تلاشگران در این عرصه باید به عنوان سفیران گردشگری بناب در عرصه معرفی این غذای سنتی گام بردارند.
فرج اللهی با تأکید بر ضرورت توجه مسئولان به جایگاه بناب در برنامه‌های مربوط به تبریز 2018 اظهار کرد: از آنجا که در تبریز 2018 حضور مسافران و مهمانان در محور جنوب استان برنامه‌ریزی شده است، کباب بناب می‌تواند نقش عمده ای در جذب گردشگر و مسافران داشته باشد.

پخت کباب بناب با حضور بخش خصوصی
فرماندار رویکرد شهرستان در برگزاری سومین جشنواره ملی کباب بناب را توجه به امکانات و ظرفیت بخش خصوصی دانست و گفت: پخت و عرضه کباب بناب در جشنواره سوم صددرصد با بخش خصوصی است و در کنار برگزاری این جشنواره فرصت مناسبی است تا سوغات و صنایع دستی تولیدی شهرستان نیز در قالب نمایشگاهی به هموطنان عرضه شود. فرج اللهی افزود: مخالف این نیستیم که تولیدات سایر شهرها در این نمایشگاه عرضه شود، اما اولویت با سوغات و تولیدات صنایع دستی شهرستان خواهد بود و رویکرد نمایشگاه صرفاً در قالب صنایع دستی و تولیدات محلی است. وی ضمن درخواست از شورای اسلامی شهر و شهرداری برای ایجاد زیرساخت‌های لازم در محل برگزاری جشنواره، از بخش خصوصی نیز خواست مقدمات لازم برای برپایی این نمایشگاه را فراهم آورند. فرج اللهی با بیان اینکه با عرضه کباب به صورت رایگان در جشنواره ملی کباب بناب مخالفم، یادآور شد: این کار به جز اینکه سوءتفاهم به وجود می‌آورد، مشکلات دیگری نیز به دنبال دارد، از این رو افرادی که می‌خواهند در این ارتباط همکاری کنند در عرضه گوشت و پخت کباب برای مشتریان تخفیف دهند.

معرفی جشنواره
شهردار بناب نیز در این جلسه با اشاره به استقبال گرم مردم استان‌های مختلف کشور از این جشنواره گفت: تبلیغات و اطلاع رسانی‌های انجام گرفته برای معرفی این جشنواره بسیار موثر بوده است. «نادر داوودی» با تأکید بر ضرورت برطرف کردن نواقص دو دوره قبلی جشنواره افزود: برگزاری برنامه‌های متنوع هنری، تئاتر و موسیقی در کنار برگزاری این جشنواره از خواسته‌ها و مطالبات اصلی مردم است و اگر اجرای برنامه‌های مختلف هنری و سایر برنامه‌های جنبی در کنار برگزاری جشنواره پیش بینی نشود، قطعاً در پایین آوردن کیفیت این جشنواره تأثیرگذار خواهد بود. وی از آماده کردن زیرساخت‌های لازم در محل برگزاری جشنواره خبر داد و افزود: حجم گسترده استقبال کنندگان از این جشنواره باعث شده بود که بحث ترافیکی پیش بیاید، لذا اگر می‌خواهیم جشنواره ای در این سطح برگزار کنیم باید آمادگی خود را برای این گونه مسائل بالا ببریم.

دریافت مجوزها به تعویق نیفتد
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بناب نیز در این جلسه با بیان اینکه اجرای هرگونه برنامه‌های فرهنگی و هنری نیاز به مجوزهای لازم از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دارد، گفت: انتظار می‌رود مسئولان و عوامل برگزاری جشنواره ملی کباب، اخذ مجوزهای لازم را به دقیقه 90 نسپارند و از حالا به فکر دریافت مجوزهای لازم باشند.
«حبیب صدقی» افزود: برگزاری این جلسه به ریاست نماینده عالی دولت در شهرستان بوده و مصوبات آن نیز لازم‌الاجراست؛ از این رو مسئولان و دست‌اندرکاران دقت کنند صورتجلسه این نشست دقیق تر نوشته و مسئولیت‌ها نیز مشخص شود. چرا که گاهی حین اجرا و برگزاری جشنواره مسائلی پیش می‌آید که آن موقع دنبال مجوز می‌گردیم. سومین جشنواره ملی کباب بناب طی روزهای 17 تا 19 شهریورماه سالجاری به مدت 3 روز در محل پارک ملت شهرستان بناب برگزار خواهد شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code