موضوعات
آذربايجان شرقی

بازی بحران زده‌ها و تعیین تکلیف نیمکت لرزان لوکا

نویسنده: یعقوب کامرانی/ تبریز – خبرنگار
این روزها وضعیت گسترش فولاد به عنوان تیم قعرنشین لیگ برتر مشخص نیست و به نظر می‌رسد تغییرات زیادی را در این باشگاه شاهد باشیم...
1396/06/22
  این روزها وضعیت گسترش فولاد به عنوان تیم قعرنشین لیگ برتر مشخص نیست و به نظر می‌رسد تغییرات زیادی را در این باشگاه شاهد باشیم. از سوی دیگر نفت تهران نیز که رقیب این هفته گسترش فولاد است، همانند تیم تبریزی در شرایط بحرانی قرار دارد و تغییرات عمده‌ای را روی نیمکت و مالکیت باشگاه داشته است. بازی 2 تیم گسترش فولاد و نفت تهران، پنجشنبه این هفته راس ساعت 19:45 در تهران برگزار می‌شود و این بازی می‌تواند به بسیاری از سوال‌ها و ابهامات پیرامون این 2 باشگاه پاسخ دهد.

گسترش همچنان نتیجه نمی‌گیرد
گسترش فولاد یکی از تیم‌هایی بود که تغییرات زیادی را در ابتدای فصل داشت و هواداران فوتبال استان را به داشتن یک تیم مقتدر دیگر در لیگ برتر امیدوار کرده بود. این در حالی است که در 5 هفته ابتدایی، تمام امیدها نقش بر آب شد و گسترش در نهایت در قعر جدول جای گرفت. این تیم هفته گذشته نیز در تبریز مقابل پرسپولیس قرار گرفت و این بازی را با نتیجه سنگین 3 بر صفر به سرخ‌پوشان پایتخت واگذار کرد. این بازی علاوه بر این‌که وضعیت گسترش فولاد را سخت تر کرد، باعث شد تا این تیم بیش از پیش به روزهای بحرانی نزدیک شود. گسترش با این باخت، 3 امتیازی ماند و همچنان قعرنشین شد. این تیم تنها یک برد کسب کرده و 4 باخت در کارنامه خود دارد.
اما نفت تهران به عنوان رقیب این هفته گسترش فولاد نیز یکی از تیم‌هایی است که در شرایط بحرانی قرار گرفته است. این تیم بازی هفته گذشته خود در برابر سیاه جامگان را با تساوی یک - یک به پایان برد و با کسب این تک امتیاز، شمار امتیازهای خود را به 5 رساند. این تیم نیز وضعیت چندان خوبی در جدول رده بندی ندارد و یکی از تیم‌های قعرنشین است. نفت تهران با یک برد، 2 تساوی و 2 باخت در رده سیزدهم جدول رده بندی قرار گرفته است.

نیمکت لرزان گسترش
با توجه به خبرهای رسمی و غیررسمی منتشر شده در روزهای اخیر، به نظر می‌رسد که لوکا بوناچیچ، فرصت چندانی در تیم آبی پوش تبریز نخواهد داشت. گفته می‌شود که فرصت دو  هفته‌ای که به این سرمربی داده شده است، ممکن است با باخت در بازی این هفته، کاهش پیدا کرده و شاهد خداحافظی این سرمربی باتجربه کروات از تبریز باشیم. صحبت‌های مالک باشگاه و مدیرعامل گسترش فولاد نیز نشان دهنده عدم رضایت سران باشگاه از این سرمربی است. اگرچه ممکن است تغییرات باشگاه به سرمربی و کادر فنی نیز ختم نشود و مدیرعامل غیربومی و بی تجربه باشگاه نیز که از همان ابتدا مخالفان سرسختی داشته است مجبور به ترک تبریز شود. در این صورت باید شاهد تغییرات بسیار زیادی در باشگاه باشیم تا شاید این تیم تبریزی بتواند دوباره در این دوره از لیگ برتر به یکی از تیم‌های میانه جدولی تبدیل شود. از سوی دیگر، مالک گسترش فولاد اقدام به خرید باشگاه ماشین سازی نیز کرده است و این روزها سبزپوشان نیز به نوعی جا را برای تیم آبی تنگ کرده اند. به نظر می‌رسد که در صورت صعود ماشین سازی به لیگ برتر، باید شاهد خداحافظی گسترش فولاد از این لیگ باشیم. این موضوعی است که می‌تواند در عملکرد گسترشی‌ها تاثیر منفی بگذارد.

نفت؛ حریف ناشناخته
یکی از مشکلات گسترش فولاد در بازی این هفته ناشناخته بودن نفت تهران خواهد بود. «علی کریمی» با ورود دوباره به باشگاه و قبول سرمربیگری این تیم، 3 بازیکن نفت را از باشگاه کنار گذاشته است. کریمی در ابتدای فصل که سرمربی تیم نفت شد، فهرست متفاوتی از بازیکنان را به تیمش آورد، اما بعد از جدایی او و با آمدن «حمید درخشان» ترکیب این تیم تغییر کرد. درخشان تعدادی از بازیکنان که کریمی به تیم آورده بود، کنار گذاشت و بازیکنان جدیدی آورد اما بازگشت کریمی باردیگر تیم نفت را با  تغییرات مواجه کرد. کریمی ابتدا «سامان آقازمانی» ، «احمد آل نعمه» و 3 بازیکن رده سنی امید این تیم را کنار گذاشت و این روزها خبر رسیده است که او 3 بازیکن دیگر تیم به نام‌های «هاشم بیک زاده»، «حامد آقایی» و «علی زینالی» را از ترکیب خارج کرد تا تعداد کسانی که از زمان حضورش در نفت کنار گذاشته به 8 نفر برسد. بر همین اساس لوکا بوناچیچ، با وجود 5 بازی نفت تهران در لیگ برتر، شناخت آنچنانی از تیم تهرانی نخواهد داشت. اگرچه تغییرات عمده در ترکیب نفت تهران ممکن است گریبان هر 2 تیم را بگیرد و خود نفت را نیز با ناهماهنگی و مشکل مواجه کند.

گسترش فقط برد می‌خواهد
انگیزه‌های هر 2 تیم در این بازی بسیار بالاست و همین موضوع، بازی نفت تهران – گسترش را به یک بازی حیثیتی تبدیل می‌کند، به طوری‌که علی‌کریمی در این بازی به دنبال اثبات خود خواهد بود و به برد نیاز دارد تا نشان دهد که تغییرات به چه میزان در این تیم تاثیر گذاشته است. لوکا‌بوناچیچ نیز به خوبی می‌داند که از دست دادن امتیاز در بازی مقابل یکی دیگر از تیم‌های ضعیف و بحران زده لیگ برتر  به چه میزان می‌تواند برای او و تیمش خطرناک باشد. گسترش 2 بازی سخت در جام حذفی و هفته هفتم لیگ برتر نیز دارد و این بازی نسبتا آسان برای این تیم می‌تواند همانند پاشیدن آبی بر روی آتش بحران باشد.
 
  ترکیب احتمالی گسترش فولاد

گسترش فولاد در هفته‌های گذشته بازیکنان جدیدی را به ترکیب تیم اضافه کرده و بازیکنانی نیز از این تیم جدا شدند. بر همین اساس «سامان نریمان جهان»، «سید محسن حسینی» و «ادسون هنریکه»، بازیکنانی هستند که به ترکیب گسترش اضافه شده‌اند و به احتمال زیاد در بازی این هفته نیز به میدان خواهند رفت. همچنین «امین حاج‌محمدی» و «کاخا شویلی» با توافق دوطرفه و فسخ قرارداد از گسترش فولاد تبریز جدا شدند. بر همین اساس ممکن است تغییراتی را در ترکیب گسترش فولاد شاهد باشیم. به نظر می‌رسد ترکیب این هفته گسترش فولاد با بازیکنانی مانند «فرناندو دخسوس»، «سیدمحسن حسینی»، «دراگان ژارکوویچ»، «میلاد فخرالدینی»، «احمدرضا زنده‌روح»، «آندرانیک تیموریان»، «محمد خرم‌الحسینی»، «سامان نریمان جهان»، «یوسف سیدی»، «امید جهانبخش»، «ادسون هنریکه» و «رضا خالقی‌فر» بسته شود.

ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code