موضوعات
آذربايجان شرقی

استعدادیابی مهم‌ترین مقوله ورزش استان

نویسنده: سمیرا محمودی
مدیركل ورزش و جوانان استان با بیان اینكه استعدادیابی مهم‌ترین مقوله ورزش استان برای موفقیت و كسب مدال در المپیك برزیل و بازی‌های آسیایی جاكارتا است، گفت: هدف از استعدادیابی در ورزش آذربایجان شرقی جانشین‌پروری برای ورزش قهرمانی است.
1393/11/06
«سیدمحمدشروین اسبقیان» اظهار كرد: آكادمی ورزش آذربایجان شرقی در بطن خود پایگاه قهرمانی، مركز استعدادیابی و مركز سنجش آمادگی جسمانی را دارد كه بر اساس روش‌های جدید ورزش یكی از مجهزترین مراكز كشور به شمار می‌رود. 100 ورزشكار دارای قابلیت‌های قهرمان‌پروری در رشته‌های مختلف از سوی هیأت‌های ورزشی معرفی شده‌اند و در این مركز تحت نظر كارشناسان تست‌های مختلفی را سپری می‌كنند.
وی ادامه داد: به‌عنوان استان پیشرو در اجرای سند راهبردی طرح استعدادیابی ورزشی در كشور فعالیت می‌كنیم و چندین مرحله این طرح را اجرا كرده‌ایم و بر اساس طرح آمایش سرزمین 10‌رشته ورزشی مزیت‌دار برای آقایان و 9 رشته برای بانوان مشخص شده است.
اسبقیان افزود: در گام دوم استعدادیابی، مركز آكادمی ورزش استان برای اجرای این طرح از محل قبلی خود به فضای بزرگ 1400‌متری انتقال یافته و به دستگاه‌های جدید تست‌های متعدد استعدادیابی به ارزش 160 میلیون تومان مجهز شده است. وی در تشریح برنامه‌های مهم استان در زمینه استعدادیابی و قهرمان‌پروری گفت: استعدادیابی میدانی بهترین راه‌حل برای شناسایی استعدادها در بین نوجوانان و جوانان و حتی خردسالان است كه در استان اجرا شده است.
نخبه‌یابی و استعدادیابی در آذربایجان شرقی بر پایه آموزش و علم خواهد بود و هدف استعدادیابی جانشین‌پروری برای ورزش قهرمانی است. وی ادامه داد: مطمئنم با تمركز بر استعدادیابی و توجه به قهرمانانی همچون پرویز هادی، فرزاد عبداللهی، فرزاد باهرارسباران، امیر حقوقی و یونس سرمستی المپیك برای آذربایجان شرقی پرمدال خواهد بود تا پس از یوسف كرمی شاهد افتخارآفرینی دیگر ورزشكاران برای استان در المپیك باشیم.
مدیركل ورزش و جوانان استان عنوان كرد: آذربایجان شرقی معدن استعدادهای ورزشی و به تعبیری سرزمین حاصل‌خیز برای ورزش قهرمانی است و قهرمانان بزرگی برای ورزش كشور را معرفی كرده است كه با مراجعه به تاریخ ورزش استان، می‌توان به این حقیقت پی برد. وی افزود: ورزش آذربایجان شرقی برای كسب 2 مدال در المپیك‌2016 ریودوژانیروی برزیل مصمم است و یكی از سیاست‌های اصلی اداره كل ورزش و جوانان استان حضور قدرتمند در این المپیك است. ما برای كسب مدال طلا برنامه‌ریزی می‌كنیم.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code