موضوعات
آذربایجان غربی

12 میلیارد تومان هزینه یک ماه شهرداری ارومیه

نویسنده:
شهردار ارومیه گفت: نگهداری این شهر در هر ماه 120 میلیارد ریال درآمد نیاز دارد در حالی که تنها 70 میلیارد ریال از این میزان وصول می‌شود.
1396/07/18
به گزارش ایرنا «محمد حضرت پور» افزود: این آمار نشان می‌دهد هر ماه حدود 50 میلیارد ریال کسری درآمد داریم و بهبود این روند به مشارکت بیش از پیش شهروندان و اهتمام آنان به پرداخت بدهی به شهرداری بستگی دارد.
وی اضافه کرد: سرانه عمرانی هر شهروند ارومیه ای در سال جاری 10 میلیون ریال در نظر گرفته شده است که تحقق این رقم و اجرای طرح‌های عمرانی در کنار فعالیت‌های مستمر خدمات شهری از جمله مدیریت پسماند، فضای سبز و زیباسازی فضای شهری به همراهی شهروندان منوط است.
وی گفت: درآمدهای شهرداری از پرداخت‌های شهروندان از محل پرداخت عوارض، تراکم فروشی، فروش زمین و سرمایه گذاری و قسمت کمی از طریق اعتبارهای اختصاصی دولتی تامین می‌شود. وی با اشاره به این‌که ارتقای زندگی شهروندی، آرامش روح و روان و رفاه شهروندان را به دنبال دارد، ادامه داد: نوسازی حمل و نقل عمومی، بهبود کیفیت آسفالت معابر، زیباسازی منظر شهری، کیفی سازی فضای سبز و توجه ویژه به کاهش مصرف آب با تمرکز به روی مقوله آبیاری قطره ای، توجه به نمای بناهای شهری و به کارگیری معیارهای سنتی و اسلامی در آن، توسعه ایستگاه‌های آتش نشانی برابر با استانداردهای جهانی، توجه ویژه و مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز و سد معبر، الکترونیکی کردن خدمات شهری، ایجاد فروشگاه‌های بزرگ شهری و تمرکز بر مدیریت محله محور جهت ارتقای زندگی شهروندی از برنامه‌های مدیریت شهری در دوره جدید به شمار می‌رود که همه آنها نیازمند همراهی مردم است.
شهردار ارومیه از توزیع متوازن اعتباری در شهر ارومیه طی 5 سال گذشته خبر داد و گفت: توزیع متوازن از دغدغه‌های اساسی شورای اسلامی شهر و شهرداری ارومیه طی سال‌های اخیر بود و تمامی زیر ساخت‌های توسعه ای در تمام مناطق شهر به ویژه در مناطق کم برخوردار برای رسیدن به توسعه متوازن و عدالت محور اتفاق افتاد.
حضرت پور افزود: در این مدت زیر ساخت‌های توسعه ای برای تحقق مفهوم ارتقای زندگی شهری با توسعه فضای سبز، ساخت فرهنگسرا، آغاز نهضت آسفالت در معابر به ویژه آسفالت معابر خاکی و ساخت رینگ اول کمربندی و آغاز عملیات اجرای رینگ بیرونی شهر به اجرا در آمد.
وی اظهار امیدواری کرد که در دوره جدید مدیریت شهری نیز این فعالیت‌ها با سرعت بیشتر و با توجه بهتر به مناطق محروم تداوم یابد تا در پایان دوره جاری، شهری قرار گرفته در مسیر پیشرفت را شاهد باشیم.

برگزاری مراسم صبحگاه مشترک نیروی انتظامی آذربایجان غربی
فرمانده انتظامی آذربایجان غربی گفت: بیش ازهزار برنامه به مناسبت هفته ناجا در آذربایجان غربی اجرا می‌شود.
به گزارش ایسنا، سردار «ناصر اصلانی» در مراسم صبحگاه مشترک نیروی انتظامی استان که با حضور مسئولین استانی و نیروهای نظامی و انتظامی آذربایجان غربی به مناسبت گرامیداشت هفته ناجا برگزار شد افزود: بمناسبت گرامیداشت هفته ناجا، 1700 برنامه در بخش‌های مختلف نیروی انتظامی آذربایجان غربی اجرا می‌شود.
وی با بیان این‌که ۵۹۴ هزار و ۴۴۱ تماس مردمی و حضوری با سامانه ۱۱۰ آذربایجان غربی انجام شده گفت: ۳۶ درصد این تماس‌ها عملیاتی شده و ۶۱ درصد آنها در حوزه مشاوره و راهنمایی بوده است. سرداراصلانی گفت: 96 درصد از پرونده‌های جعل ، ارجاع شده به پلیس استان کشف شده و 27 طرح عملیاتی ویژه در بحث قاچاق کالا در سال جاری توسط نیروی انتظامی آذربایجان غربی انجام شده است.
فرمانده انتظامی آذربایجان غربی اظهار کرد: افزایش کشف ۹۰ درصدی پرونده‌های کلاهبرداری، افزایش ۹۲ درصدی کشف سرقت توام با خشونت، افزایش ۱۰۰ درصدی کشف سرقت مسلحانه و افزایش ۸۳ درصدی کشف تجهیزات ماهواره از توفیقات نیروهای انتظامی استان است.
 وی با بیان این‌که کسب رتبه اول قرارگاه نوروزی، کسب رتبه کشوری در اشراف فرماندهی، کسب رتبه برتر در کلانتری‌های مگنا از جمله توفیقات این فرماندهی از هفته ناجا سال 1395 تا هفته ناجا سال 1396 است، افزود: اجرای بیش از 290 طرح انتظامی، اجتماعی، مرزی ،کشف 14 تن پیش ساز مواد مخدر،کاهش 25 درصدی تصادفات فوتی درون و برون شهری،متلاشی کردن 120 باند سرقت در سطح استان از دیگز اقدامات نیروی انتظامی آذربایجان غربی است.
فرمانده انتظامی آذربایجان غربی گفت: در طول این مدت بیش از 18 هزار پرونده پیرامون اختلافات ملکی خانوادگی به مراکز مشاوره کلانتری‌ها ارجاع شده است که 83 درصد سازش داشته ایم.سرداراصلانی گفت: با الهام از اسناد اصیل مکتبی و با رویکردی پیشگیرانه و با تعامل و حمایت همه جانبه مسئولین استانی و کشوری و لشگری همچنین مشارکت عمومی مردم توانسته است امنیت نسبی را در استان ایجاد کند.
 وی اظهار کرد: بی‌شک پلیس می‌تواند در ایجاد احساس امنیت اجتماعی نقش بی‌بدیلی را داشته باشد که بر اساس نظر سنجی‌ها و یافته‌های اجتماعی صورت گرفته در کشور، پلیس در بین مردم بیشترین محبوبیت را دارد.
سردار اصلانی گفت: بالاترین نعمت برای هر کشوری امنیت است که این امنیت به برکت خون شهدا ، هدایت‌های مقام معظم رهبری و همکاری مردم و انسجام نیروهای انتظامی و امنیتی بوده است.
 فرمانده انتظامی آذربایجان غربی گفت: مشارکت مردم در تامین امنیت بسیار حائز اهمیت است و نقش موثری دارد.

ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code