موضوعات
آذربایجان غربی

۴۱۷ هکتار بافت فرسوده در منطقه ۴ ارومیه

نویسنده:
شهردار منطقه ۴ ارومیه گفت: ۴۱۷ هکتار از وسعت محدوده شهرداری منطقه ۴ ارومیه بافت فرسوده است...
1396/05/18
شهردار منطقه ۴ ارومیه گفت: ۴۱۷ هکتار از وسعت محدوده شهرداری منطقه ۴ ارومیه بافت فرسوده است.
 به گزارش تسنیم، «ولی مناف‌زاده» با اشاره به برنامه‌های فرهنگی و ورزشی شهرداری منطقه 4 افزود: توجه به موضوع ورزش محلات به دلیل آثار مثبت آن در زندگی شهروندان و به ویژه فرزندان آنان در صدر اولویت‌های فرهنگی شهرداری ارومیه از جمله شهرداری منطقه 4 قرار دارد.
وی افزود: استقبال شهروندان و ورزشکاران از نخستین دوره مسابقات فوتسال و والیبال محلات منطقه 4 ارومیه که در سال 95 به انجام رسید سبب شد تا دومین دوره آن در همین دو رشته در سال 96 هم برگزار شود.
شهردار منطقه 4 ارومیه گفت: این دوره از مسابقات در رده سنی زیر 16 و در سطح محلات کم برخوردار شهر ارومیه تحت عنوان یادواره شهداری بدر و خیبر از اسفند 95 کلید خورده است. وی گفت در قالب این مسابقات 100 تیم ورزشی شامل 50 تیم در رشته والیبال و 50 تیم در رشته فوتسال با هم به رقابت پرداختند که تیم قهرمان فوتسال مشخص شده و دیدار فینال والیبال نیز تا عید غدیر و در قالب اختتامیه این مسابقات با تقدیم مدال و کاپ‌های قهرمانی برگزار می‌شود.مناف‌زاده افزود: کلیه مراحل ثبت نام و آماده سازی تیم‌ها و تهیه لباس و تامین داور در این بازی‌ها کاملا رایگان بوده و افزون بر 1200 ورزشکار و عوامل فنی و اجرایی در این مسابقات مشارکت می‌کنند. شهردار منطقه 4 ارومیه گفت: 1200 خانوار با قریب به 5هزار نفر جمعیت در قالب این رویداد به عنوان مخاطب برنامه ورزشی شهرداری مورد توجه قرار گرفته‌اند و از این امکان ایجاد شده برای پر کردن اوقات فراغت بهره‌مند می‌شوند.مناف‌زاده گفت: متاسفانه در شهرداری منطقه 4 سالن سرپوشیده ورزشی نداریم اما امسال در لایحه بودجه شهرداری ساخت یک سالن هزار متری پیش بینی شده و مکان یابی آن در حال انجام است که پس از آن، کار ساخت یک مجموعه چند منظوره آغاز خواهد شد. وی با تقدیر از اعلام آمادگی سپاه ارومیه، سپاه شهدای آذربایجان غربی و بسیج ادارات استان برای مشارکت در برگزاری مسابقات و رویدادهای ورزشی شهرداری منطقه 4 ارومیه افزود: در دومین دوره مسابقات ورزشی محلات منطقه 4 تیم‌هایی از محلات حسن آباد، یئدی درمان، درویش لر کوچه سی، آغداش، دیگاله، بازارباش و سایر محله‌های قدیمی ارومیه حضور دارند.وی گفت: در مجموع 4 فرهنگسرا در محدوده منطقه 4 شهرداری ارومیه وجود دارد و یک فرهنگسرای جدید نیز در دست راه‌اندازی است. در سال نخست از برگزاری این مسابقات فرهنگسرای محمد رسول الله (ص) و در سال دوم نیز فرهنگسرای طا‌ها مشارکت و همکاری شایسته‌ای با شهرداری منطقه 4 ارومیه داشته‌اند.
مناف‌زاده گفت: از جمله محاسن برگزاری مسابقات ورزشی محلات منطقه 4شهرداری ارومیه معرفی 3 نفر از دل همین مسابقات به تیم‌های ملی نوجوانان والیبال است و این همه اهمیت استعدادیابی در این مسابقات را روشن می‌کند. وی افزود: 417 هکتار از وسعت 800 هکتاری محدوده شهرداری منطقه 4 ارومیه بافت فرسوده است که سرانه ورزشی پایینی نیز دارد.
 بنابراین اطلاع رسانی از تخفیف‌ها، تشویق‌ها و مزایایی ساخت و ساز در بافت فرسوده از طریق رسانه‌ها می‌تواند به اتفاقات بسیار بهتری در این منطقه از شهر منجر شود.شهردار منطقه 4 ارومیه گفت: تنها 14 قطعه مسکونی تا گشایش مسیر خیابان 52 متری عطایی 4 باقی مانده که امید می‌رود تا انتهای سال 96 کار تملیک این قطعات نیز پایان یابد و به سرعت این خیابان آماده شود و در اختیار شهروندان قرار گیرد.
وی ادامه داد: به رغم کاهش عمده درآمد شهرداری‌ها از جمله شهرداری ارومیه اما درآمد شهرداری منطقه 4 از ثبات مطلوبی برخوردار بوده و تلاش شده است درآمد این منطقه کاهش نیابد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code