موضوعات
آذربایجان غربی

۱۷۰۰ متجاوز مرزی دستگیر شدند

نویسنده:
فرمانده هنگ مرزی ارومیه از دستگیری 1700 متجاوز مرزی در ارومیه خبر داد.
1396/07/19
به گزارش مهر، سرهنگ «علی علیپور» با بیان اینکه در یکسال گذشته 1730 متجاوز مرزی و ۱۰ قاچاقچی انسان در مرز ارومیه دستگیر شده است افزود: در این راستا ۶۶ نفر قاچاقچی کالا و ۱۶ قاچاقچی نیز در مرز ارومیه دستگیر شده اند.
وی کشف انواع داروی قاچاق به ارزش ۲۰ میلیارد ریال، بیش از ۱۰ میلیون نخ سیگار به ارزش ریالی ۲۰ میلیارد و کشف بیش از ۳۰۰ کیلو گرم مواد مخدر را از دیگر اقدامات هنگ مرزی ارومیه در یکسال گذشته عنوان کرد.فرمانده هنگ مرزی ارومیه همچنین اضافه کرد: در این مدت ۳۰۰ کیلوگرم مواد مخدر، البسه به ارزش ۸۰۰ میلیون تومان و دارو به ارزش ۲ میلیارد تومان از قاچاقچیان کشف و ضبط شد.
علیپور با بیان اینکه هم اکنون امنیت کامل در مرزهای ارومیه حکمفرماست افزود: در سایه توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی و تلاش نیروهای مرزبانی، امنیت کامل در مرزهای آذربایجان غربی برقرار است.وی با تاکید بر ضرورت زنده نگه داشتن یاد شهدا افزود: اگر امروز در مرزها امنیت کامل برقرار است، این امنیت را مدیون خون شهدا هستیم چرا که برای صیانت از خاک و ناموس مردم از جان خود گذشتند.
علیپور گفت: هنگ مرزی ارومیه در قسمت شمالی آذربایجان غربی قرار گرفته است که از 2 بخش مهم سومای برادوست و سیلوانا تشکیل شده است.فرمانده هنگ مرزی ارومیه با اشاره به طول مرزهای آذربایجان غربی با کشورهای همسایه عنوان کرد: طول این مرزها ۱۶۰ کیلومتر است و از این مرزها حتی یک شرور نیز جرأت وارد شدن به کشور را ندارد.
وی افزود: در مرزها با ایجاد پاسگاه‌ها، برجک‌ها، ایجاد سیم‌خاردار و آموزش نیروها از لحاظ عملی و علمی و نصب دوربین‌های اوبتیکی و الکترونیکی و کانال‌کشی‌هایی که انجام شده است، از مرزها حفاظت می‌شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code