موضوعات
آذربایجان غربی

کمک‌های مردمی آذربایجان غربی به زلزله‌زدگان ادامه دارد

نویسنده:
به رغم وقوع حادثه تلخ زلزله در غرب کشور در گوشه گوشه ایران اسلامی مردم به‌صورت خودجوش اقدام به جلب و جذب مایحتاج زلزله‌زدگان کرده‌اند. در ارومیه نیز پویش «انسانیت آذربایجان غربی» به واسطه تلاش خبرنگاران، محور حرکت‌های مردم شده است.
1396/08/29
به گزارش تسنیم ، پویش انسانیت آذربایجان غربی یک حرکت کاملاً خودجوش مردمی با انگیزه انسان‌دوستانه و باهدف جلب کمک‌های مردم و نهادها برای ارسال به مناطق زلزله‌زده کشورمان تشکیل شد و افراد و گروه‌های مختلفی اعم از خبرنگاران، فعالان فرهنگی و اجتماعی، فعالان اقتصادی، فعالان بخش بیمه، مؤسسات خیریه و بشردوستانه، فعالان حوزه چاپ و تبلیغات، ورزشکاران و ارگان‌هایی از قبیل استانداری آذربایجان غربی، اداره کل ورزش و جوانان، اداره کل بهزیستی، فرمانداری، سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری ارومیه، فرهنگسرای رسانه و خانه مطبوعات آذربایجان غربی در آن عضویت دارند.
پویش انسانیت آذربایجان غربی از عموم مردم ارومیه که کمک‌های خود را با اطمینان و رضایت خاطر به خادمان خود در ورزشگاه 6هزار نفری غدیر ارومیه سپردند، قدردانی کرده و تیمی از اعضای پویش، برای کمک رسانی و نظارت بر نحوه توزیع اقلام اهدایی همراه محموله اول ارسالی، راهی استان کرمانشاه شد.

بازدید استاندار از کمپ پویش انسانیت
 استاندار آذربایجان غربی، در دومین روز از شکل گیری کمپین جمع آوری کمک‌های مردمی آذربایجان غربی در محل ورزشگاه 6 هزار نفری غدیر حاضر شد و با اعضا دیدار و گفتگو کرد.صبح روز سوم فعالیت پویش نیز «عباس حسنخانی» فرماندار ارومیه، به محل تشکل نیکوکاری آمد و از نزدیک در جریان فعالیت اعضا قرار گرفت و نقطه نظرات لازم را یادآور شد.

همکاری و عضویت ادارات آذربایجان غربی با پویش انسانیت
 بهزیستی آذربایجان غربی نیز تمام محموله کمک‌هایش را به کمپ پویش انسانیت آذربایجان غربی منتقل کرده و در قالب همین پویش اقدام به کمک به زلزله زدگان می‌کند. «عبدالله چمن گلی» مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی نیز علاوه بر در اختیار قرار دادن فضا و امکانات ورزشگاه 6‌هزارنفری غدیر و اهدای کمک نقدی، چندین بار شخصاً در بطن فعالیت‌های پویش حاضر شده و به اعضا کمک کرده است.

خبرنگاران آذربایجان غربی محور امداد به زلزله زدگان
خانه مطبوعات، بسیج رسانه و فرهنگسرای رسانه به‌عنوان 3 مجموعه فعال بخش مطبوعات آذربایجان غربی از همراهان و فعالان پویش‌ هستند. تاکنون ده‌ها شخصیت حقیقی و حقوقی، موسسه خیریه، اتحادیه صنفی، سازمان مردم نهاد و هیات ورزشی با پویش انسانیت آذربایجان غربی همراهی کرده و کمک‌ها و امکانات خود را به این سمت روانه کرده‌اند.این پویش، علاوه بر کمک‌های غیرنقدی، مقدار قابل توجهی کمک نقدی نیز دریافت کرده که توسط تیم لجستیک و پشتیبانی از باکیفیت‌ترین مراکز خرید سطح شهر، اقلام مورد نیاز تهیه و به کمپ ورزشگاه 6 هزار نفری انتقال می‌یابد.تمام امکانات مورد نیاز از قبیل تأمین اقلام بسته بندی، چاپ و اعلانات، خودرو و نیروی انسانی مورد نیاز به‌صورت خیریه و از طریق کمک‌های مردمی و خیران تأمین می‌شود.

عضویت پیروان ادیان آسمانی در پویش
داریاووش عزیزیان کشیش کلیسای شرق آشور ارومیه نیز در این پویش شرکت کرد و انجمن آشوریان ارومیه نیز همچون بسیاری از تشکل‌ها و ارگان‌ها کمک‌های نقدی شهروندان اقلیت دینی را از طریق پویش انسانیت آذربایجان‌غربی به زلزله زدگان غرب کشور اهداء کرد.
پویش انسانیت آذربایجان غربی، با ارسال دومین محموله کمک‌های مردمی جمع آوری شده خود به مقصد مناطق زلزله زده غرب کشور، فاز نخست مأموریت انسان دوستانه خود را به اتمام خواهد رساند.
 2 کامیون 18 چرخ از اقلام ضروری مورد نیاز هم‌میهنان زلزله زده، 2کامیون 10‌چرخ حاوی کمک‌های غیرنقدی مردم اورمیه که تماماً توسط داوطلبان این پویش جمع آوری، تفکیک، بسته بندی و بارگیری شده بودند با بدرقه اعضای پویش راهی استان کرمانشاه شدند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code