موضوعات
آذربایجان غربی

کشاندن دسته‌ها به خیابان‌ها در تمام روزهای محرم صحیح نیست

نویسنده:
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه با تاکید بر شناسایی و اصلاح نقاط ضعف عزاداری‌های حسینی، گفت: کشاندن دسته‌های عزاداری به خیابان‌ها به جز برخی از روزهای خاص از جمله عاشورا و تاسوعا صحیح نیست.
1396/07/16
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین «سید مهدی قریشی» در خطبه‌های نماز جمعه ارومیه افزود: عزاداری‌ها باید در مساجد و حسینیه‌ها برگزار شود تا عزاداران حسینی از برکت طلبه‌ها و منبرها استفاده کنند زیرا صرف عزاداری، توانایی نجات جامعه از گمراهی را ندارد.
حجت الاسلام قریشی افزود: آیین عزاداری اهل قبیله که در دوازدهم محرم در برخی از مناطق این استان برگزار می‌شود نیز یکی از مراسم با اهمیتی است که باید در خیابان‌ها برگزار شود. به گفته وی محل تجمع مناسبی برای عزاداران آیین‌های عصر عاشورا و تاسوعا در ارومیه وجود ندارد و خارج شدن از شهر در این روزها یک کار اشتباه است.
وی همچنین با اشاره به فرا رسیدن هفته نیروی انتظامی(13 تا 20 مهر)، بیان کرد: امنیت داخلی در سایه تلاش‌های بی دریغ عوامل انتظامی و مرزبانی محقق شده است و مردم باید قدردان زحمت‌های این تلاشگران باشند.

ظرفیت معنوی عاشورا در طول سال زنده نگه داشته شود
امام جمعه ماکو با تاکید بر زنده نگه داشتن ظرفیت معنوی عاشورا در طول سال، گفت: نهضت عاشورا یک دانشگاه حماسی برای مسلمانان و کل جامعه بشری است و درس‌های آن تا قیامت ادامه می‌یابد.
حجت الاسلام «ایوب رنجبری» در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان افزود: تمامی روزها برای ما باید عاشورا باشد زیرا هر روز با حق و باطل و تاریکی و ظلم روبه‌رو هستیم و باید بتوانیم امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه رواج دهیم.
وی افزود: عده ای فکر می‌کنند که عاشورا فقط یک روز است و در همان روز می‌ماند ولی بایدبدانیم که شعار و هدف امام حسین(ع) تنها برای عاشورا نیست، بلکه شعار حقانیت، عزت، افتخار و شجاعت است که باید همیشه زنده بماند.امام جمعه ماکو با اشاره به اهمیت حفظ اتحاد و همبستگی کشورهای مسلمان، ادامه داد: برای ایستادگی در مقابل افکار و اهداف پلید رژیم صهیونیستی باید اتحاد و همدلی در کشورهای منطقه تقویت شود.حجت الاسلام رنجبری گفت: داعش که دست نشانده عوامل استکبار بوده، در حال نابودی است و این امر با یک برنامه بلند مدت و اتحاد صورت گرفته است.

امنیت داخلی حاصل از خود گذشتگی سبزپوشان نیروی انتظامی است
امام جمعه بوکان گفت: امنیت داخلی حاصل از خودگذشتگی و ایثار سبزپوشان نیروی انتظامی است که با تمام وجود در پی ایجاد آرامش برای شهروندان و برخود قاطع با متخلفان نظم و امنیت هستند.
ماموستا «عبدالرحمان خلیفه زاده» در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان با تبریک هفته نیروی انتظامی، افزود: مهمترین رسالت نیروی انتظامی تأمین امنیت پایدار، اعتماد، سلامت، پویایی و نشاط در جامعه بوده و این امر با حضور همیشگی آنان تحقق پیدا کرده است.
وی با اشاره به نقش مهم امنیت در جامعه ادامه داد: امنیت از موضوعات مهم در هر جامعه است و مهمترین دستگاهی که می‌تواند در تأمین آن نقش آفرینی کند، نیروی انتظامی است.ماموستا خلیفه زاده اضافه کرد: حفظ نظم و امنیت، کار بسیار دشواری است که کارکنان انتظامی به ویژه در آذربایجان غربی با تلاش شبانه‌روزی به خوبی از عهده آن برآمده‌اند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code