موضوعات
آذربایجان غربی

پایان گمرکی رازی، چشم انتظار توجه مسئولان

نویسنده:
پایانه گمرکی رازی خوی از نزدیکترین و پر ترددترین پایانه‌های کشور به ترکیه و کشورهای اروپایی است.
1396/06/19
به گزارش ایسنا ،پایانه گمرکی رازی خوی از پر ترددترین و نزدیکترین پایانه‌های کشور به ترکیه و کشورهای اروپایی است که با وجود تامین اعتبار و حضور وزیر راه و ترابری در مراسم کلنگ زنی اش هنوز عملیات احداث آن شروع نشده و مسافرین داخلی و خارجی در شرایط نامطلوب ناشی از کمبود امکانات و زیر ساخت‌ها و ساختمان گمرکی آبرومند با تحمل سختی‌های فراوان تردد می‌کنند.
«سید محمد عابدی» فرماندار خوی افزود: گمرک فعلی رازی که در کانکس فعالیت می‌کند در شآن نظام جمهوری اسلامی ایران نیست. وی با بیان این‌که باید عملیات احداث این گمرک از نیمه دوم شهریور شروع شود.
دکتر رادفر معاون‌سیاسی استاندار آذربایجان غربی نیز گفت: گمرک رازی خوی نزدیکترین و پر ترددترین مسیر ارتباطی ایران به ترکیه و اروپاست.وی افزود: باید عملیات ساخت گمرک رازی سریعا شروع شود تا مرز رازی به دروازه اروپا تبدیل شود.رادفر احداث پایانه گمرکی و مسافری رازی را برای رونق اقتصادی استان و کشور تاثیر گذار عنوان کرد.
«حسین فرسادی» از تجار ایرانی افزود: در سال ۱۳۸۹ زمانی که مرز زمینی رازی به همت نماینده وقت خوی و دلسوزان بصورت رسمی باز شد خیلی خوشحال شدیم که متاسفانه در حال حاضر جاده خوی رازی و گمرک رازی هنوز آماده نشده اند در حالیکه کشور ترکیه چند متر آن طرف تر هم جاده را بصورت 4 بانده آماده کرده و هم گمرک تجاری و مسافری شان به بهترین وجه ممکن احداث می‌کنند.
 این تاجر ایرانی افزود: تکمیل جاده و گمرک رازی می‌تواند تاثیر بسیار بسزایی در تبادلات تجاری بین کشور ایران و ترکیه داشته باشد.
دکتر حسینی صدر نماینده سابق خوی در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد:مرز رازی کاپی کوی را در سال ۱۳۸۹ با وجود مخالفت برخی از مسئولین بلند پایه استانی به همت رسانه‌ها و پشتبانی مردم بصورت رسمی باز نمودیم.وی گفت: در حال حاضر نگاه دولت دکتر روحانی در خصوص مرز رازی نگاه خوب اقتصادی است و باید مسئولین فعلی برای تامین و تکمیل زیر‌ساخت‌های جاده و مرز رازی اقدام اساسی نمایند.
مرز رازی خوی نزدیکترین و پرترددترین مرز زمینی و ریلی کشور به ترکیه وکشورهای اروپایی است که متاسفانه زیر ساخت هایش اعم از جاده و پایانه گمرکی و مسافری خوی رازی تکمیل نشده اند و در حال ساختمان گمرک در یک کانکس که جوابگوی سیل مسافرین داخلی و خارجی نیست فعالیت می‌کند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code