موضوعات
آذربایجان غربی

واگذاری 600 هزار لیتر نفت‌گاز و کوره به واحدهای صنعتی خوی

نویسنده:
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت خوی گفت: 681 هزار لیتر نفت‌گاز و کوره به واحدهای صنعتی و معدنی خوی واگذار شده است.
1396/07/17
به گزارش ایسنا «ایرج مرندی» با اشاره به عملکرد شهریور اداره صنعت، معدن و تجارت خوی افزود: طی ماه گذشته یک پروانه بهره‌برداری با سرمایه‌گذاری 30 هزار و 392 میلیون ریال و با اشتغال 10 نفر در خوی صادر شد.
وی افزود: از سوی دیگر دو جواز تاسیس نیز با میزان سرمایه‌گذاری 79 هزار و 707 میلیون ریال و با پیش‌بینی اشتغال 78 نفر صادر شد. رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت خوی با اشاره به این‌که در این مدت 421 هزار و 300 لیتر نفت‌گاز به واحدهای صنعتی و معدنی خوی واگذار شد گفت: از سوی دیگر 260 هزار لیتر نفت‌کوره نیز به این واحدها واگذار شد.
وی با اشاره به عملکرد بخش توسعه و تجارت خوی بیان کرد: در شهریور ارزش صادرات این شهرستان، 8 هزار دلار و ارزش واردات 965 هزار و 460 دلار بوده است.
مرندی به عملکرد حوزه معدن خوی پرداخت و افزود: در ماه گذشته ضمن بازدید از واحدهای تولیدی دارای پروانه بهره‌برداری شن و ماسه به تعداد 30 فقره، 20 فقره نیز بازدید از واحدهای معدنی دارای پروانه بهره‌برداری، واحدهای معدنی دارای پروانه اکتشافی در حوزه شهرستان و خارج از حوزه خوی انجام شد.وی، کنترل مواد معدنی حمل شده از معادن شهرستان را 459 هزار و 528 تن دانست و گفت: از سوی دیگر تحویل شن و ماسه به 3 واحد تولیدی دارای پروانه بهره‌برداری در مجموع به مقدار 30 هزار و 720 متر مکعب بوده است.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت خوی با اشاره به عملکرد حوزه بازرسی و نظارت گفت: در ماه گذشته تعداد بازرسی از واحدهای صنفی و غیرصنفی خوی 1077 مورد بوده که در این رابطه، 58 فقره پرونده به ارزش ریالی 416 میلیون و 641 هزار و 82 هزار ریال تشکیل شد.

تردد 140 هزار دستگاه کامیون از مرز بازرگان
مدیر پایانه مرزی بازرگان با اشاره به این‌که این مرز یکی از پایانه‌های مهم مرزی و زمینی کشور است، گفت: در نیمه نخست امسال 140 هزار دستگاه کامیون از این مرز تردد کرده است. به گزارش ایرنا «جابر اکبرزاده» افزود: با توجه به این رقم میزان تردد روزانه کامیون از این مرز 753 دستگاه بوده است.وی میزان کامیون‌های خروجی را 59 هزار و 465 دستگاه عنوان کرد و ادامه داد: این تعداد کامیون نسبت به مشابه سال قبل یک درصد افزایش داشته است.
وی ادامه داد: به طور میانگین روزانه 49 دستگاه اتوبوس از پایانه مرزی بازرگان تردد می‌کند که نسبت به سال گذشته 57 درصد افزایش دارد.وی از تردد 850 هزار و 52 نفر مسافر در 6 ماه نخست سال جاری از این پایانه خبر داد و گفت: میانگین تردد روزانه مسافر از این مرز 4 هزار و 570 نفر بوده و از رشد 37 درصدی برخوردار است. مدیر پایانه مرزی بازرگان گفت: هم اکنون عملیات تکمیل محوطه و مبادی ورود و خروج کالا و مسافر پایانه مرزی بازرگان با 157 میلیارد ریال اعتبار و پیشرفت 55 درصدی در حال اجراست. پایانه مرزی بازرگان در مرز ایران با ترکیه در شمال استان آذربایجان غربی واقع شده است.

صادرات بیش از 500 هزار تن کالا از گمرکات استان
ناظر گمرکات آذربایجان غربی گفت: بیش از 500 هزار تن انواع کالا از گمرکات آذربایجان غربی در سال جاری صادر شده است.
به گزارش ایسنا «احمد برکابیان» افزود: در 6 ماهه نخست سال جاری 514هزار تن انواع کالا از گمرکات استان به ارزش ریالی 224 میلیون دلار صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 2 درصد افزایش ارزشی داشته است. وی با اشاره به میزان واردات به کشور طی سال جاری افزود: 277 هزار تن کالا به ارزش ریالی 380 میلیون دلار وارد کشور شده است.
برکابیان اظهار کرد: میزان واردات کالا در سال جاری به کشور در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، 16 درصد کاهش ارزشی و 4 درصد افزایش وزنی داشته  است.
 ناظر گمرکات آذربایجان غربی با اشاره به اقلام صادراتی به سایر کشورها از طریق مرزهای استان گفت: خرما، آبمیوه، هندوانه، مصنوعات پلاستیکی، سیمان سفید و شیرینی جات از جمله کالاهای صادراتی از کشور است.وی با بیان این‌که در 6 ماهه نخست سال جاری بیشترین میزان صادرات از مرز تمرچین پیرانشهر به میزان 237 هزار تن بوده افزود: ارزش ریالی کالاهای صادراتی از مرز پیرانشهر 72 میلیون دلار گزارش شده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code