موضوعات
آذربایجان غربی

واردات 350 تن نیشکر به آذربایجان غربی

نویسنده:
معاونت بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از واردات 350 تن نیشکر به استان خبرداد.
1396/07/18
به گزارش ایسنا «فضل الله قریشی» در خصوص انتقال سرشاخه‌های نیشکر به استان افزود: در پی افزایش بی رویه قیمت کاه غلات و ایجاد مشکل برای دامداران در تهیه آن، معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان با اعزام کارشناس و هماهنگی با معاونت بهبود تولیدات دامی استان خوزستان، اقدام به تامین و حمل سرشاخه‌های نیشکر به عنوان جایگزین کاه غلات کرده است.
وی گفت: سرشاخه‌های نیشکر در بسته‌های 300 کیلویی ، به صورت رایگان تامین شده و دامداران تنها هزینه حمل آن را پرداخت می‌کنند که تاکنون حدود 350 تن به استان وارد و در بین دامداران توزیع شده و بقیه نیز در حال انتقال است.قریشی افزود: بر اساس بررسی‌های انجام گرفته سر شاخه‌های نیشکر نسبت به کاه غلات میزان پروتئین و قابلیت هضم بیشتری دارند.
پیش بینی برداشت بیش از 24 هزارتن سیب زمینی
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: بیش از 24 هزارتن سیب زمینی در استان برداشت می‌شود. به گزارش ایسنا «عبدالله فتح الله زاده» با اشاره به این‌که سطح زیر کشت سیب زمینی در استان 820 هکتار است افزود: پیش بینی می‌شود امسال 24 هزار و 750 تن سیب زمینی از آذربایجان غربی برداشت شود.
وی با اشاره به این‌که اکثر ارقام کاشت، داشت و برداشت این محصول 50 تا 80 درصد مکانیزه صورت می‌گیرید افزود: سیب زمینی با ارقام اسپریت، جلی، سانته، مارفوتا و بانبا در استان کشت می‌شود. معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: این محصول در شهرهای چالدران، ارومیه، بوکان و خوی کشت می‌شود.
وی با اشاره به کشت پیاز در سال جاری در استان افزود: سطح زیر کشت این محصول در استان 1250 هکتار است که پیش بینی می‌شود امسال 112 هزار و 500 تن پیاز از اراضی کشاورزی آذربایجان غربی برداشت شود. فتح االه زاده با بیان این‌که این محصول در شهرهای میاندوآب، شاهین دژ، بوکان و نقده کشت می‌شود اظهار کرد: اکثرا از ارقام محلی بنام پیاز قرمز جهت کشت در استان استفاده می‌شود که عملکرد این محصول در واحد سطح 45 تن برآورد شده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code