موضوعات
آذربایجان غربی

واحدهای تولیدی راکد استان تسهیلات بانکی گرفتند

نویسنده:
استاندار آذربایجان غربی گفت: 140 واحد در این استان موفق به دریافت تسهیلات بانکی شده اند که این رقم یک چهارم سهمیه درنظر گرفته شده برای استان است.
1395/07/18
به گزارش ایرنا«قربانعلی سعادت» در دیدار با مشاوران وزرا در امور ایثارگران در ارومیه افزود: ایجاد رونق اقتصادی یکی از مهم‌ترین عوامل توسعه اشتغال و کاهش مشکلات اقشار مختلف جامعه است که ما نیز از طریق بهبود وضعیت واحدهای تولیدی، این امر را دنبال می‌کنیم. وی اضافه کرد: 1200 واحد تولیدی از مجموع 2 هزار و 600 واحد استانی راکد بودند که با تلاش مجموعه دستگاه‌های اجرایی مرتبط تعداد آنها روز به روزکاهش پیدا می‌کند ولی هنوز به حد مطلوب نرسیده ایم. وی اظهار کرد: دستگاه‌های اجرایی آذربایجان غربی با همراهی بخش خصوصی به جامعه ایثارگری توجه دارند و تلاش برای حل مسائل و مشکلات این قشر از جامعه در راس برنامه هاست. استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: این استان از جمله استان‌هایی است که پیش و پس از جنگ تحمیلی شهدایی را در راه دفاع از کیان اسلامی تقدیم کرده و همواره باب شهادت در این استان باز بوده است. در این جلسه اشتغال و بیکاری فرزندان شهدا، ایثارگران و جانبازان، اعطای تسهیلات مسکن، دیداربا خانواده شهدا و ایثارگران و دلجویی از آنها، تقویت بنیه علمی ایثارگران از جمله انتظارات این قشر عنوان شد.

87 تخت ویژه جدید به بیمارستان‌های استان اضافه شد
جلد-عکس-از-مرتضی-الیاسی.jpg
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: طی اجرای طرح تحول نظام سلامت، 87 تخت ویژه جدید به بیمارستان‌های آذربایجان غربی اختصاص یافت.
به گزارش فارس، «مهدی حسینی» در دیدار با فرماندار شوط، با بیان این‌که قرار است تا پایان امسال شاهد افزایش 140 تخت بیمارستانی ویژه در استان باشیم، اظهار کرد: تا‌کنون این امر در شهرستان‌های مهاباد، بوکان، پیرانشهر، نقده و شوط انجام  شده است.معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی طرح تحول نظام سلامت را گام موثری در بهبود هر چه بیشتر نظام سلامت عنوان کرد و گفت: با اجرای این طرح شاهد تحول در نظام سلامت استان خواهیم بود.
این مسئول با بیان این‌که قرار است  وضعیت درمان بیش از پیش بهبود یابد، ادامه داد: افزایش تخت‌های سی سی یو و آی سی یو و سایر تخت‌های ویژه در استان یکی از برنامه‌های مهم در استان است.فرماندار شوط نیز در ادامه این دیدار با بیان این‌که مرکز بهداشتی در روستاها و شهرستان‌های شوط طی سال جاری به بهره‌برداری رسیده است، گفت: ارتقای شاخصه‌های بهداشتی و درمانی در شهرستان از اولویت‌هاست.
جواد جبارزاده با بیان این‌که دولت اهتمام جدی در این زمینه دارد، اعلام کرد: میزان هزینه‌کرد برای احداث 4 مرکز بهداشت روستایی و شهری 65 میلیارد ریال است.این مسئول با بیان این‌که طرح تحول نظام سلامت گام موثری برای بهبود شاخصه‌های بهداشتی و درمانی برداشته است، اظهار کرد: امید می‌رود نگاه دانشگاه علوم پزشکی به شوط در زمینه بهداشت و درمان ویژه باشد تا مشکلات موجود از پیش رو برداشته شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code