موضوعات
آذربایجان غربی

هفته فرهنگی نسیم عاشورایی در تکاب

نویسنده:
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تکاب گفت: هفته فرهنگی آستان مقدس و حرم منور امام حسین(ع) و عتبات عالیات با عنوان «نسیم عاشورایی» ٢٠ تا ٢٦ مهر امسال در مصلای این شهر برگزار می‌شود.
1396/07/17
«محمود نجفی» در گفت و گو با همشهری افزود: در این هفته فرهنگی، تکاب میزبان معاون فرهنگی و ٤٠ نفر از خادمان حرم منور حضرت اباعبدالله‌الحسین (ع) است.
وی با بیان این‌که خادمان حرم منور حسینی به عنوان سفیران بارگاه ملکوتی حضرت سیدالشهدا (ع) به معرفی مصور و مکتوب حرم مطهر و فرهنگ ناب عاشورایی و حسینی در تکاب می‌پردازند، بیان کرد: در شهرستان تکاب پرچم‌های ادوار تاریخی گنبد منور امام حسین (ع)، آثار موجود در موزه کربلا، هدایا و تبرکات حرم و عکس‌های عاشورایی در این مدت به نمایش گذاشته می‌شود.
وی اظهار کرد: برگزاری دیدارها و نشست‌های فرهنگی و مذهبی با خانواده‌ها، جوانان و نوجوانان، قاریان قرآن و مداحان و ذاکران اهل بیت (ع) با حضور مشاوران، متخصصان و خادمان حرم مقدس امام حسین (ع) و عتبات عالیات از دیگر بخش‌های این هفته فرهنگی در تکاب است.
وی با اشاره به حضور مداحان، مبلغان و قاریان قرآن از کشور عراق در این هفته فرهنگی در تکاب ادامه داد: برگزاری هفته فرهنگی آستان مقدس امام حسین (ع) علاوه بر این‌که ماهیتی مذهبی، فرهنگی و معنوی دارد، اقدام پژوهش مدارانه و تحقیقی در معرفی ظرفیت‌های عتبات عالیات عراق به ویژه کربلای معلی محسوب می‌شود.
دبیر هفته فرهنگی حرم منور امام حسین (ع) در تکاب اضافه کرد: در این هفته فرهنگی همچنین برنامه زیارت به نیابت و مسابقات فرهنگی برگزار شده و خادمان عتبات عالیات با محرومان و ایتام نیز دیدار خواهند کرد.
نجفی گفت: هفته فرهنگی حرم منور امام حسین (ع) در تکاب ایران برگزار می‌شود. این برنامه فرهنگی و مذهبی تاکنون تنها در ٢ شهر اهواز و زنجان اجرا شده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code