موضوعات
آذربایجان غربی

نشاط بیشتر با طرح «کانون مدرسه»

نویسنده:
سرپرست معاونت ابتدایی آموزش و پرورش استان گفت: طرح «کانون مدرسه» فضای مدارس را بانشاط کرده روحیه خلاقیت و نوآوری را بین دانش‌آموزان افزایش می‌دهد.
1396/07/17
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ جلسه هماهنگی طرح «کانون مدرسه» و برنامه‌های هفته جهانی کودک با حضور سرپرست معاونت ابتدایی آموزش و پرورش استان برگزار شد. «ابراهیم محمدی» سرپرست معاونت ابتدایی استان در این جلسه اظهار کرد: کانون مدرسه طرحی است که بر اساس آن از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در مسیر درونی کردن مفاهیم درسی و ترویج کتاب خوانی استفاده می‌شود.
وی گفت: طرح «کانون مدرسه» فضای مدارس را بانشاط می‌کند و در حوزه آموزش بهتر دروسی همچون فارسی، هدیه‌های آسمانی، علوم و تعلیمات اجتماعی نقش موثر خواهد داشت.سرپرست معاونت ابتدایی استان گفت: در قالب این طرح در هر منطقه آموزشی استان تعداد 2 مدرسه تحت پوشش خواهد بود و در هر هفته 4 جلسه آموزشی در محل مدرسه و یک جلسه در محل کانون پرورش فکری برگزار خواهد شد.
محمدی ادامه داد: برنامه‌های هفته جهانی کودک تا 21 مهر با همکاری کانون پرورش فکری در مدارس مناطق 24 گانه استان اجرا خواهد شد.وی افزود: اجرای تئاتر، نمایش، سرود و نشست‌های تخصصی برای اولیا دانش‌آموزان از مهمترین برنامه‌های هفته کودک در مدارس استان خواهد بود.

اجرای المان مقبره شمس در انتظار بودجه
مدیرکل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت:برای اجرایی شدن طرح اِلمان مقبره شمس منتظر تخصیص بودجه ۱۵میلیارد ریالی هستیم.‌ به گزارش ایسنا «جلیل جباری» افزود: طرح یادمان اِلمان بارگاه شمس تبریزی مراحل مطالعه‌اش تمام شده که برای اجرایی شدنش منتظر تخصیص بودجه ۱۵ میلیاردی مصوب شده هستیم.
وی با بیان این‌که محوطه سازی مقبره شمس با توجه به برگزاری کنگره شمس در دست اجراست گفت: با نظارت سازمان میراث فرهنگی استان، شهرداری خوی، محوطه مقبره شمس را برای کنگره شمس آماده سازی می‌کند.
جباری افزود:امسال از سمت ضلع شرقی، محوطه مقبره شمس بزرگ‌تر شده است و سرویس‌های بهداشتی در ۶ چشمه احداث شدند.
مقبره شمس تبریزی در خوی واقع شده است ‌که از سال ۱۳۸۵ همه ساله کنگره‌ها و همایش‌های بین المللی با حضور مهمانان داخلی و خارجی برگزار می‌شود که پیوند دوستی و پل فرهنگی بین خوی و قونیه برای اولین بار در سال ۱۳۸۷ با حضور مسئولین کشور ترکیه و شهر قونیه زده شد.

جمع‌آوری ۱۱هزار معتاد در آذربایجان غربی
فرمانده انتظامی آذربایجان غربی از جمع آوری ۱۱ هزار معتاد در استان طی نیمه نخست امسال خبرداد.
به گزارش مهر، سردار «ناصر اصلانی» در همایش پیشگیری از اعتیاد با بیان این‌که امسال ۱۱ تن و ۲۶۵ کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف شده است افزود: ۱۱ هزار معتاد نیز در استان جمع آوری شده است که ۴۵۰۰ نفر آنها تازه کار بودند بودند.
وی با بیان این‌که ۴۰ باند مواد مخدر در شش ماهه امسال در استان کشف شده است افزود: نیروی انتظامی در مبارزه با مواد مخدر نیاز به کمک مردم دارد و به تنهایی قادر به انجام این ماموریت بزرگ نیست.سردار اصلانی با تاکید بر این‌که نیروی انتظامی به ‌دنبال اجتماعی‌کردن مبارزه با مواد مخدر بوده و در این راستا نیازمند مشارکت و همراهی مردم است، گفت: بیشترین هزینه را در مبارزه با مواد مخدر ایران داده است و آمریکا و آن کشورهایی که ادعای مبارزه با مواد مخدر دارند در پی تحریم کردن ایران هستند.
فرمانده انتظامی آذربایجان غربی در ادامه با بیان این‌که روحیه شهادت طلبی، فداکاری و خدمت رسانی در میان عوامل انتظامی آذربایجان غربی زنده است ادامه داد: ۷۵۰ شهید در راه حفظ امنیت و برخورد با هنجارشکنان از این استان تقدیم نظام شده است.وی با بیان این‌که بیش از ۹۷۶ کیلومتر مربع از مرزهای ایران با کشورهای همسایه در این استان قرار دارد، افزود: در حالی که امنیت در برخی از کشورهای همسایه به خطر افتاده، امنیت ایران و این استان مرزی به برکت خون شهیدان و با هدایت‌های مقام معظم رهبری در وضعیت مطلوبی است.
سردار اصلانی با اشاره به این‌که گسترش امنیت و توسعه فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی در جامعه از اهداف فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی است، اظهار کرد: ما به دنبال برقراری امنیت نسبی در جای جای این استان هستیم تا مردم با آرامش خاطر در توسعه منطقه سهیم شوند. وی با اشاره به این‌که دفاع از ارزش‌های جامعه اسلامی از دیگر اهداف پلیس است، اضافه کرد: عوامل انتظامی این استان در اجرای قانون با قاطعیت عمل می‌کنند زیرا پلیس یکی از دستگاه‌های موثر در قانونمداری و برخورد با هنجارشکنان است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code