موضوعات
آذربایجان غربی

مهلت نوسازی تاکسی‌های فرسوده ارومیه تا پایان شهریور

نویسنده:
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی ارومیه گفت: پایان شهریور امسال آخرین مهلت برای نوسازی تاکسی‌های فرسوده است و پس از این مهلت، برای تاکسی‌هایی که نوسازی نشوند، خدماتی ارائه نمی‌شود.
1396/06/15
 به گزارش ایرنا «فخرالدین معصوم زاده» افزود: تاکسی‌هایی که زمان تولید آنها سال 83 و پیش از آن است تا آخر شهریور فرصت دارند تا با مراجعه به مراکز اسقاط، خودروی خود را تحویل داده و برای دریافت تاکسی نو اقدام کنند.
وی از نوسازی 40 درصد تاکسی‌های فرسوده شهر ارومیه در 2 سال گذشته خبر داد و اضافه کرد: در این مدت 540 دستگاه تاکسی در این شهر نوسازی شده و 477 دستگاه دیگر نیز در نوبت نوسازی قرار دارد.وی اظهار کرد: در ابتدای اجرای طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده در نیمه دوم سال 94، 1700 دستگاه تاکسی برای نوسازی در شهر ارومیه در نظر گرفته شده بود که 30 درصد این تعداد هنوز اقدامی برای نوسازی انجام نداده است.
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی ارومیه با اشاره به تردد بیش از 5 هزار تاکسی در این شهر ادامه داد: متوسط عمر ناوگان تاکسیرانی این شهر 7/8 سال است که باید این رقم به زیر 7 سال کاهش یابد.معصوم‌زاده بسیاری از رانندگان را راغب برای نوسازی تاکسی عنوان کرد و گفت: یکی از مهمترین دلایل روند کند نوسازی، نبود ضامن برای رانندگان است که مشکلی فراگیر محسوب می‌شود. شهر ارومیه با 11 هزار هکتار مساحت و بیش از 750 هزار نفر جمعیت، یکی از 10 شهر پرجمعیت کشور محسوب می‌شود. در سال‌های اخیر با افزایش آلودگی هوا در این شهر و با توجه به این‌که تاکسی‌های فرسوده یکی از مقصران این امر شناخته شده، روند نوسازی تاکسی‌های فرسوده همچون دیگر شهرهای بزرگ کشور آغاز شده است.

آغاز عملیات روکش آسفالت جاده شهید کلانتری – تبریز
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی از آغاز عملیات روکش آسفالت جاده شهید کلانتری – تبریز و تحقق مطالبه دیرینه مردم این استان خبر داد. به گزارش ایسنا «عبدالحسین علی اکبری» افزود: روکش آسفالت جاده شهید کلانتری به سمت تبریز بعد از عوارضی که در حوزه راه و شهرسازی آذربایجان شرقی دارد از وضعیت مناسبی برخوردار نیست که با وجود پیگیری‌های انجام شده و مطالبه جدی مردم در طول سال‌های گذشته هیچ اقدامی در خصوص بهسازی و ترمیم این جاده انجام نشد.
وی ادامه داد: خدمت به مردم و جلب رضایت آنان یکی از اولویت‌های کاری این اداره کل به شمار می‌رود، از این رو نسبت به برعهده گرفتن روکش آسفالت جاده مذکور اقدام و عملیات مربوطه از روز گذشته آغاز شده است.علی اکبری با بیان این‌که اقدامات ساماندهی امور جاده‌ ای به منظور فراهم‌سازی امنیت تردد در حوزه راه های استان انجام می شود، عنوان کرد: این طرح با اعتباری معادل 33 میلیارد ریال و در طول 13 کیلومتر اجرا خواهد شد که مدت زمان قرار داد نیز 12 ماه درنظرگرفته شده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code