موضوعات
آذربایجان غربی

معامله بیش از 75 میلیارد تومان سهام در استان

نویسنده:
مدیر بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی از معامله 759 میلیارد ریالی سهام شرکت‌های بورسی این استان در سه ماهه اول امسال خبر داد...
1396/05/18
مدیر بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی از معامله 759 میلیارد ریالی سهام شرکت‌های بورسی این استان در سه ماهه اول امسال خبر داد.
«وحید جوادی» در گفت و گو با همشهری با بیان این‌که در سه ماهه اول امسال بیش از 357 میلیون سهم از سهام شرکت‌های بورسی در بورس منطقه‌ای آذربایجان غربی مورد معامله قرار گرفت، افزود: 53 درصد این معاملات مربوط به خرید و بقیه آن فروش بوده است.
وی با بیان این‌که ارزش معاملات تالار ارومیه در مقایسه با سه ماهه گذشته 107 درصد رشد داشته است، افزود: حجم معاملات این تالار نیز نسبت به دوره قبل رشد 111 درصدی داشته است.
جوادی با بیان این‌که در این مدت در تالار ارومیه 13 کارگزار از 17 ایستگاه معاملاتی، خرید و فروش سهام شرکت‌های بورسی و فرابورسی را انجام داده اند، افزود: نمایندگی شرکت بانک کشاورزی با بیش از 153 میلیارد ریال معامله در سه ماهه اول سال توانست 20 درصد از کل ارزش معاملات را به دست آورده و از سایر کارگزاران پیشی بگیرد.
وی اضافه کرد: در سه ماهه اول امسال سهام شرکت آبسال بیشترین محبوبیت را بین معامله کنندگان بورس منطقه‌ای داشت و با بیش از 121 میلیارد ریال معامله 16 درصد ارزش کل معاملات تالار را به خود اختصاص داد.
مدیر بورس منطقه‌ای استان اضافه کرد: 203 کد معاملاتی جدید نیز در سه ماهه اول سال در بورس منطقه ای آذربایجان غربی صادر شد و شاخص کل بازار با 1506 واحد افزایش در مقایسه با پایان اسفند سال گذشته به 78 هزار و 736 واحد و همچنین شاخص کل بازار فرابورس نیز با 28 واحد افزایش به 903 واحد رسید.



ارسال پیام اشتراک



 
 
 Security code