موضوعات
آذربایجان غربی

مدیریت ضعیف زباله در نقده

نویسنده:
کارشناسان محیط زیست از سایت زباله شهری و بیمارستانی نقده بازدید کردند.
1396/05/22
به گزارش همشهری، رئیس اداره حفاظت محیط زیست نقده در جریان این بازدید گفت: یکی از مهم‌ترین اقداماتی که در فضای فیزیکی یک شهر یا یک منطقه برای حفظ سلامت آن مورد توجه ویژه و خاص قرار می‌گیرد مدیریت پسماندها و زباله‌های شهری و روستایی است که بی‌توجهی، کم‌کاری و سهل‌انگاری در این مورد می‌تواند سلامت افراد جامعه را به‌شدت تحت تأثیر قرار دهد.
«اکبر محمدیان» افزود: مدیریت زباله در سایت زباله نقده، وضعیت مطلوبی ندارد و بدون رعایت اصول علمی و استانداردها در حال اجرا است.
وی اضافه کرد: این امر سبب ایجاد چهره زشت در طبیعت و پراکندگی زباله‌ها شده و‌ همچنین موجب ایجاد مشکلات زیست‌محیطی و تهدیدکننده سلامت عمومی شده است.رئیس اداره حفاظت محیط زیست نقده گفت: پیگیری‌های این اداره برای ساماندهی و استاندارد سازی سایت زباله شهری توسط شهرداری ادامه داشته و اخطاریه‌های لازم صادر شده و تلاش می‌شود موضوع تفکیک از مبدا نیز در این شهرستان به مرحله اجرا درآید.
محمدیان در ادامه با اشاره به این‌که وضعیت آلودگی در محل دفع زباله زمانی بسیار حاد می‌شود که زباله‌ها تفکیک نشوند، ادامه داد: آمیخته شدن زباله‌های خطرناک و بیمارستانی با زباله‌های شهری می‌تواند خطرات جدی در حوزه سلامتی جامعه ایجاد کند.
وی گفت: عدم مدیریت در پسماندهای پزشکی بخش خصوصی این شهرستان مشکلاتی را بوجود آورده که تلاش می‌شود با هماهنگی ارگان‌های مربوطه ازجمله فرمانداری، شبکه بهداشت، نظام پزشکی و شهرداری نسبت به حل معضل اقدام شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code