موضوعات
آذربایجان غربی

فرش دستباف، سبب اشتغال پایدار می‌شود

نویسنده:
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی فرش دستباف را یکی از بخش‌های اصلی در ایجاد اشتغال پایدار و افزایش ارزش افزوده و ارز آوری دانست و گفت: زمینه اشتغال پایدار و ارزآوری فرش دستباف بیش از پیش مهیا است.
1396/06/19
به گزارش همشهری «جعفر صادق اسکندری» با بیان این‌که در آذربایجان غربی بالغ بر 70 هزار نفر در حوزه فرش دستباف فعال هستند گفت: یکی از راهکارهای اصلی توسعه این حوزه، بازارسازی و ایجاد بازار فروش این محصول با ارزش است که سازمان صنعت، معدن و تجارت توانسته است اقدامات موثری را در این بخش انجام دهد. وی معتقد است که فرش دستباف می‌تواند در ایجاد اشتغال پایدار نقش مهمی را ایفا کند به طوری که به ازای تولید 12 متر فرش دستباف برای 5 الی6 نفر در طول مدت 6 ماه اشتغال پایدار ایجاد می‌شود. اسکندری از برگزاری نمایشگاه فرش به مناسبت هفنه فرهنگی فرش افشار استان در شهریور سال جاری در تهران خبر داد و افزود: برای امسال برنامه ریزی‌های مختلفی از جمله شرکت در جشنواره‌ها و نمایشگاه‌های داخلی و خارجی، پیگیری بیمه قالیبافان از طریق نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و سایر ارگان‌های دولتی و همینطور ایجاد خط اعتباری و تسهیلات ویژه و اعطاء کمک‌های فنی و اعتباری و تاسیس بورس محلی فرش در مرکز استان و شهرستان‌های فرش خیز استان انجام شده است. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی ابراز امیدواری کرد که با انجام مجموعه کارهای مطالعاتی و تحقیقاتی و پژوهشی، شاهد رشد و شکوفایی فرش دستباف استان با محوریت شهرهای قطب تولید فرش باشیم.
به گفته این مسئول در سال جاری که از سوی مقام معظم رهبری سال اقتصاد مقاومتی و اشتغال و تولید نامگذاری شده است، با برگزاری نمایشگاه دائمی فرش دستباف در مرکز استان با محوریت اتحادیه تعاونی‌های فرش دستباف و زمینه فروش اقساطی برای کارمندان دولت و سایر اقشار مردم مهیا شد تا با فروش تولیدات تولید کنندگان استان در این نمایشگاه شاهد اشتغال پایدار و توسعه فعالیت اقتصادی بافندگان باشیم.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code