موضوعات
آذربایجان غربی

سند چشم‌انداز ۲۰ ساله بوکان تدوین می‌شود

نویسنده:
رئیس شورای شهر بوکان گفت: شورای شهر بوکان علاوه بر تهیه برنامه‌ای برای تنظیم بودجه سال ۹۷، تدوین برنامه ۵ ساله توسعه و نیز ترسیم افق ۲۰ ساله برای بوکان را در دستور کار خود قرار داده است...
1396/08/29
رئیس شورای شهر بوکان گفت: شورای شهر بوکان علاوه بر تهیه برنامه‌ای برای تنظیم بودجه سال ۹۷، تدوین برنامه ۵ ساله توسعه و نیز ترسیم افق ۲۰ ساله برای بوکان را در دستور کار خود قرار داده است.
به گزارش تسنیم «علی وجد قزلچی» با تأکید بر لزوم اجرای طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام افزود: نخستین مأموریت شورای شهر و شهرداری بوکان تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام است که از پروژه میدان معلم کار چندانی باقی نمانده و تنها کارهایی مانند دیوارکشی، آسفالت و تکمیل گاردریل مانده است.تمام تلاش ما بر این است که تا آغاز سال جدید این پروژه به اتمام برسد.
وی در ارتباط با پروژه میدان وحدت افزود: چند روز قبل هم با پیمانکار پروژه جلسه داشتیم که به‌محض تکمیل پایه‌های بتنی و روپوش طرح این پروژه نیز در آینده‌ای نزدیک به بهره‌برداری می‌رسد. رئیس شورای شهر بوکان با تأکید بر اهمیت برنامه‌ریزی برای انجام کارها افزود: شهرداری باید پیش از بهمن‌ طرح بودجه خود برای سال آینده را تحویل شورای شهر بدهد چراکه همه هزینه‌ها و برنامه‌ها در قالب بودجه امکان‌پذیر است.

ضرورت شکل‌گیری ممیزی املاک در بوکان
وجدقزلچی با بیان این‌که ایجاد درآمد پایدار، با دعوت از سرمایه‌گذار برای چند طرحی که در برنامه‌ها وجود دارد یکی از راه‌های کسب درآمد برای شهرداری بوکان است افزود: اگر از شهرداری انتظار خدمت داشته باشیم باید عوارض خود را در موعد مقرر پرداخت کنیم چراکه یکی از ردیف‌های درآمدی شهرداری عوارض عمومی و اختصاصی است.
رئیس شورای شهر گفت: در بوکان ممیزی املاک وجود ندارد که اگر این کار صورت بگیرد آرشیو 10 ساله‌ای از منازل شهروندان به وجود آمده و شهروندان هم بر طبق آن مکلف می‌شوند تا سالانه قبض عوارض نوسازی را پرداخت کنند. وی افزود: حسابرسی توسط شهرداری باید در طول سال صورت گیرد تا بر اساس آن تفریق بودجه نیز ممکن شود.
وجد قزلچی با اشاره به معضل ترافیک در شهر بوکان عنوان کرد: یکی از گره‌های ترافیکی بوکان با ادامه 30 متری مسیر اسلام‌آباد، ساحلی و مرحوم مهندس رشیدی حل می‌شود که اجرای این طرح در اولویت قرار گرفته است.رئیس شورای شهر بوکان گفت: با مشورت اعضای شورای شهر با دوستان فنی تصمیم بر این شد که بر روی زمین خام مزایده انجام نداده و نخست قطعه‌بندی و مشخصات زمین‌های شهرداری را مشخص کنیم تا سپس به مزایده گذاشته شود.
وجد قزلچی با اشاره به اهمیت تکریم ارباب‌رجوع و فرهنگ‌سازی آن در میان کارمندان شهرداری بوکان افزود: در حوزه مدیریت شهری یکی از مواردی که به آن بی‌توجهی شده تکریم ارباب‌رجوع است که فارغ از ضرورت انسانی‌اش در بحث پیشرفت کارهای اداری نیز بسیار موثر است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code