موضوعات
آذربایجان غربی

ساماندهی تپه تاریخی حسنلو

نویسنده:
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی از اختصاص بالغ بر 2 هزار و 800 میلیون ریال اعتبار برای ساماندهی و حفاظت تپه تاریخی حسنلو نقده خبر داد.
1396/07/18
به گزارش همشهری«جلیل جباری» گفت: با برنامه ریزی‌های انجام شده توانسته ایم با به کارگیری پیمانکاران متخصص، بخش عمده ای از اقدامات مرمتی و حفاظتی را در این تپه انجام دهیم.
وی آواربرداری و ساماندهی فضاهای معماری آثار تاریخی موجود در تپه حسنلو را از اصلی ترین اهداف پایگاه در سال جاری دانست و افزود: خوشبختانه بیش از 90 درصد برنامه‌ها در این زمینه محقق شده است.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با اشاره به میزان بازدید از تپه تاریخی حسنلو گفت: در 6 ماهه اول سال جاری تعداد 2 هزار و 229 نفر گردشگر از این تپه تاریخی بازدید کرده اند که نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته 7 درصد افزایش نشان می‌دهد.
جباری؛ خواناسازی بقایای معماری موجود در مجموعه، اجرای کاهگل حفاظتی در سطح آثار معماری مجموعه، نورپردازی محوطه تپه، نصب دوربین‌های حفاظتی، تهیه و نصب تابلوهای راهنما و تابلو بیلبورد دو طرفه در سه راهی منتهی به مجموعه، تهیه پلان معماری و نقشه سه بعدی از آثار معماری مجموعه، ساماندهی و تعیین مسیر بازدید در داخل محوطه تپه برای سهولت دسترسی گردشگران، تامین سیستم گرمایشی و سرمایشی در داخل موزه حسنلو را از دیگر اقداماتی برشمرد که در سال جاری انجام گرفته است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code