موضوعات
آذربایجان غربی

سالنامه فرهنگی شهر ارومیه تهیه شد

نویسنده:
مسئول واحد پژوهش سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری ارومیه گفت: سالنامه فرهنگی شهر ارومیه در 365 صفحه‌ تهیه شد.
1396/06/15
 به گزارش فارس «مرتضی صدف‌پور» با اشاره به فعالیت‌های انجام شده در واحد پژوهش سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری ارومیه افزود: این واحد در حالی در پنج‌ماه گذشته برای نخستین بار به وجود آمد که برای راه‌اندازی آن، ایجاد زیرساخت‌های پژوهشی بسیار زمانبر بود.
وی گفت: از سوی دیگر نیروی انسانی و امکانات لازم همانند رایانه که از لوازم ضروری یک پژوهشگر است، وجود نداشته و کارشناس این سازمان از وسایل سخت‌افزاری بی‌بهره بود اما با این حال، فعالیت‌های مورد نظر انجام شد.
مسئول واحد پژوهش سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری ارومیه گفت: در این باره ضمن ایجاد زیرساخت‌ها، سعی شد اقداماتی که تاکنون انجام نشده بود به سرعت انجام شده تا به سرانجام برسد. وی با اشاره به این‌که کارکرد پیام‎های فرهنگی از نخستین اقدامات بود افزود: در این زمینه با سازمان‌هایی که در این موضوع فعالیت کرده بودند مانند معاونت پیشگیری از جرائم دادگستری، پلیس فتا، ستاد مواد مخدر و بهزیستی و سایر ارگان‌ها مثل شرکت‌های آب و فاضلاب، توزیع نیروی برق و ستاد اقامه نماز ارتباطاتی برقرار و مجموع آنها در قالب مجموعه‌ای گردآوری و در اختیار این سازمان برای استفاده در معابر عمومی و برنامه‌های اجرایی جشنواره‌ها قرار گرفت.
صدف‌پور با اشاره به وجود فرهنگسراهای تازه ساز در ارومیه بیان کرد: در این زمینه با توجه به تراکم جمعیتی و موقعیت فرهنگسراهای شهر ارومیه، باید حدود حوزه فعالیت فرهنگسراها برای روی نقشه مشخص می‌شد که کار دشواری بود. وی گفت: پس خوشبختانه در یک مدت دو ماهه، نقشه مورد نظر ترسیم و مورد موافقت سازمان قرار گرفت و با توجه به این‌که این فرهنگسراها بر روی نقشه گوگل ارث قرار نداشتند، نقطه‌گذاری فرهنگ‌سراها با علامت، نشانی و شماره تماس بر روی نقشه قرار گرفت و بنابراین از این پس هر شهروند ارومیه‌ای یا ایرانی می‌تواند با سهولت و با جستجو در آن، اطلاعات و محل دقیق را در اختیار داشته باشد.
مسئول واحد پژوهش سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری ارومیه با اشاره به این‌که از سایر اقدامات مهم این واحد، تهیه تقویم و سالنامه فرهنگی بود گفت: در این سالنامه پیام‌ها و مناسبت‌های فرهنگی روز گنجانده شده که برای هر کدام برخی برنامه‌های مقطعی و بلندمدت پیش‌بینی شده است و در این رابطه، با وجود این‌که در شهرهای اراک و اصفهان نیز به این کار اقدام شده بود اما در اختیار عموم قرار نگرفته است. وی با بیان این‌که این سالنامه برای طرح‌های اجرایی به منظور مناسبت‌های فرهنگی شهر ارومیه و مناسبت ملی در 365 صفحه‌ تهیه شد گفت: در این زمینه نیز کم و کیف برنامه‌ها سنجیده و این سالنامه در دست تولید شد.
صدف‌پور بیان کرد: برای مثال با سازمان فرهنگی تفریحی مشهد، تهران و اصفهان ارتباطاتی برقرار و برنامه‌های آنها دیده و بررسی شد و با توجه به موقعیت شهر، یک سالنامه‌ای در این زمینه ارائه شده تا برای کارهای فرهنگی آینده شهر راهگشا باشد.وی با اشاره به این‌که از سایر اقدامات واحد پژوهش سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری ارومیه، بررسی و مشخص کردن شاخص‌های فرهنگی در فرهنگسراها و ارزیابی محلات بود گفت: در این صورت با توجه به ظرفیت محله‌ها، برنامه‌های دقیقی را که با محلات مرتبط باشد ارائه می‌شود.مسئول واحد پژوهش سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری ارومیه گفت: از سوی دیگر در زمینه تولید محتوا، همشهریان، هم استانی‌ها یا هم‌وطنان می‌توانند با فراخوانی که داده می‌شود، برنامه‌های خود را در قالب طرح پروپزال در رابطه با موضوعاتی همچون فرهنگ و اجتماع، آسیب‌های اجتماعی، طلاق و معضلات آن انجام داده که این کار با همکاری روابط عمومی در دست اقدام است و به زودی به مرحله اجرا در می‌آید.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code