موضوعات
آذربایجان غربی

دستگیری 76 حفار غیرمجاز آثار تاریخی

نویسنده:
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی آذربایجان غربی از دستگیری ۷۶ نفر حفار غیرمجاز آثار تاریخی در ۸ ماهه سال جاری در استان خبر داد...
1396/09/04
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی آذربایجان غربی از دستگیری ۷۶ نفر حفار غیرمجاز آثار تاریخی در ۸ ماهه سال جاری در استان خبر داد.به گزارش مهر ، سرهنگ «حسن محمدی» گفت: در ۸ ماهه سال جاری ۷۶ نفر حفار غیر مجاز آثار تاریخی در استان دستگیر شده اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل، افزایش ۵۰ درصدی داشته است.
وی ادامه داد: در این رابطه ۲۲ فقره پرونده قضایی نیز تشکیل شده که بیشتر آنها مراحل قانونی خود را طی کرده و حکم برای متهمان صادر شده است. فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی آذربایجان غربی افزود: فعال سازی مشارکت‌های اجتماعی، همکاری و مساعدت‌های تنگاتنگ عوامل انتظامی و سپاه در اجرای موفقیت آمیز ماموریت‌های یگان حفاظت حائز اهمیت است.
وی اضافه کرد: امسال با تعامل مدیرکل میراث فرهنگی استان و طی برنامه ریزی‌های قبلی، سرکشی‌های منظم از آثار تاریخی صورت گرفته و در مقابسه با مدت مشابه سال قبل روند افزایشی داشته و سرکشی‌ها به صورت هدفمند انجام می‌شود.
محمدی همچنین از کشف ۴ مورد دستگاه فلزیاب از سوداگران فرهنگی خبر داد و گفت: بیش از ۶۰ قلم اشیاء تاریخی نیز در ۸ ماهه اول سال جاری کشف و ضبط و بعد از تشریفات قانونی تحویل امین اموال موزه استان شد. وی گفت: افزایش میزان سرکشی ها، تقویت گشت‌های شبانه روزی، افزایش مشارکت‌های اجتماعی و تعامل با نیروی انتظامی و سپاه در دستور کار یگان حفاظت استان بوده و سعی و تلاش بر این است جرایم در حوزه میراث فرهنگی روند کاهشی را طی کند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code